Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ପାକିସ୍ତାନ ସବୁବେଳେ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ସହ ସୀମାରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥାଏ ; ପୂର୍ବତନ ପାକ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ

2/03/2019 at 7:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ 2/3- ପାକିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦର ଫ୍ୟାକଟ୍ରି ଚଳାଇଆସିଛି । ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ସହ ହିଂସାକାଣ୍ଡକୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ ହେପାଜତରେ ଚଳାଇଆସୁଥିବା କଥା କହିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ପାକ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ  ।  ଆତଙ୍କବାଦ ପାକିସ୍ତାନେ ଈଶାରାରେ ଚାଲୁଛି , ଜାଣିଶୁଣି ହିଂସାର ରାସ୍ତା ବାଛିନେଉଛି ପାକିସ୍ତାନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପାକ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ତଥା ଲେଖକ ହୁସେନ ହକ୍କାନୀ ।

ପାକିସ୍ତାନ ୩ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଆତଙ୍କବାଦ ଚଳାଇଆସିଥିବା ନେଇ ବିଶ୍ଵରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ସବୁବେଳେ ଏହାକୁ ଅସ୍ଵୀକାର କରିଆସିଛି । ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସମର୍ଥନଦେବା ସହିତ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଯୋଗାଇବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି  ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ମଧ୍ୟ ଦେଇଆସୁଛି ।  ଭାରତ ସହିତ ରହିଥିବା ଜନ୍ମଗତ ଶତ୍ରୁତା ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଭାରତକୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ କ୍ଷତି କରିବାକୁ ଚାହିଁଥିବା କଥା କହିଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ । କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ଵ ଦରବାରରେ ଆତଙ୍କବାଦ ସହିତ କିଛି ହାତ ନାହିଁ ବୋଲି କହି ସଫେଇ ଦେଉଛି ପାକିସ୍ତାନ ।

କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ତଥା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଲେଖକ ଏହିକଥାକୁ ଅସ୍ଵୀକାର କରି କହିଛନ୍ତି କିଛି ସତକଥା । ସେ କହିଛନ୍ତି, ପାକିସ୍ତାନ ସବୁବେଳେ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସମର୍ଥନକରେ । ସୀମାରେ ଚାଲୁଥିବା ହିଂସାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ସବୁବେଳେ ଦାୟୀ ।  ପାକିସ୍ତାନ ସବୁବେଳେ କାଶ୍ମୀରରେ ହିଂସାତ୍ମକ ଆଚରଣ କରିବା ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ସହ ସାମିଲ କରି ଭାରତବିରୋଧି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ।

ପାକିସ୍ତାନ ଇଶାରାରେ ପୁଲଓ୍ଵମାରେ ହୋଇଥିଲା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା । ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ଘଟଣା ସହ ସଂପୃକ୍ତ ନାହିଁ , ତାହେଲେ ମସୁଦକୁ କାହିଁକି ଦେଶରେ ଦେଉଛି ସୁରକ୍ଷା । ଏହି ଘଟଣାପରେ ସୃଷ୍ଟିହୋଇଥିବା ହିଂସାତ୍ମକ ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଦାୟୀ ।

ଏହି ବୟାନକୁ ନେଇ ଆର୍ନ୍ତଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଯେତେ ମିଛ କହିଲେ ବି ଜଳଜଳ ହୋଇ ଦିଶୁଛି ସବୁ କାରନାମା ।

   Related Posts