Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା କଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ : ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରୁ ଲଢିବେ ଦିଦି, ମୁସଲିମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : କାଜୁ ବଗିଚାରୁ ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ଧାନ କିଣାକୁ ନେଇ ବ୍ୟାପକ ଜାଲିଆତି, ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟର ଓ ସମ୍ପାଦକ ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୬୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେବଗଡ : ଅଭିଯୋଗକାରିଣୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଏଏସଆଇ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମହିଳା ସମିତି ସଭ୍ୟାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ, ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ବିନିକା : ସହିପାରିଲେନି ବାପଘରୁ ବିଦା ହେବାର ଦୁଃଖ, କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ଚାଲିଗଲା ନବବଧୂଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ‘ନିଶା’ : ଆରୋହୀ ମୃତ, ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବେଡ୍‌ସିଟ୍ ଗୁଡାଇ ଛାତ ଉପରୁ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ସିନ୍ ରିକ୍ରିଏସନ୍ କଲା ସିବିଆଇ ଟିମ୍, ବିବନ ବଖାଣିଲା ୨୨ବର୍ଷ ତଳର ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ଘଟଣା
  • ||

କଠୋର ଆଇନ ସତ୍ୱେ ଥମୁନି ତିନ ତଲାକ ପ୍ରଥା; ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡେଇରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଫୋନରେ ତିନ ତଲାକ ଦେଲେ ସ୍ୱାମୀ, ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ସ୍ତ୍ରୀ

23/10/2018 at 6:23 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୨୩/୧୦ : କଠୋର ଆଇନ ସତ୍ୱେ ବଦଳୁନି ଲୋକମାନଙ୍କ ମାନସିକତା । ଏବେବି ଫୋନ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜର ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ତଲାକ ଦେଇ ଦୁରେଇଦେବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ସ୍ୱାମୀ । ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡେଇ ଆଳି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁହାଲିଶାହିର ଶେଖ ରାଜା ଅହମ୍ମଦ । ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୪ ତାରିଖରେ ସଂନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଶେଖ ରାଜା ଅହମ୍ମଦ ନିଜ ପତ୍ନୀ ତକସିମା ଖାତୁନଙ୍କୁ ଫୋନରେ ତିନ ତଲାକ କହିଥିଲେ ବୋଲି ପତ୍ନୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଘଟଣା ପହଚିଂଛି ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଥାନାରେ । ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚ। ଯୋର ଧରିଛି ।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସ୍ତ୍ରୀ ସହିତ କଥା କଟାକଟି ହେଉଥିବା ସମୟରେ ସ୍ୱାମୀ ଶେଖ ରାଜା ଅହମ୍ମଦ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ତକସିମା ଖାତୁନଙ୍କୁ ତିନି ଥର ତଲାକ ତଲାକ କହି ମୁଁ ଶେଖ ଅହମ୍ମଦ ଖାତୁନ ମୋ ସ୍ତ୍ରୀ ତକଶିମା ଖାତୁନ କୁ ତଲାକ ଦେଉଅଛି ବୋଲି ତିନି ଥର କହିଥିଲେ ବୋଲି ପତ୍ନୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ତବେ ଆଜି ସଖାଳୁ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ ରେ ତକଶିମା ଖାତୁନ ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲା ପରେ ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ପୋଲିସ ଏନେଇ ତଦନ୍ତ କରୁଛି ।


ସୁଚନା ଅନୁଯାୟୀ ୨୦୧୭ ମସିହା ନଭେମ୍ବର ୨୮ ତାରିଖରେ ଚଉଦକୁଲାଟ ଅଂଚଳର ତକଶିମା ଖାତୁନ ଆଳି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁହାକିସାହିର ଶେଖ ରାଜା ଅହମଦକୁ ଇସଲାମି ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତେବେ ବିବାହ ସମୟରେ ସମସ୍ତ ଯୌତୁକ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କିଛି ଦିନ ଗଲା ପରେ ତକଶିମା ଖାତୁନକୁ ଶାଶୁଘର ପରିବାର ଓ ସ୍ବାମୀ ଶାରିରିକ ଓ ମାନସିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ତବେ ବାଦ ବିବାଦ ଲାଗିରହିବା ପରେ ଅକ୍ଟୋବର ୪ ତାରିଖରେ ତକଶିମାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଫୋନ ଯୋଗେ ତିନ ତଲାକ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।
ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୭ ତାରିଖରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ତିନ ତଲାକ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆଇନ ପ୍ରଣୟନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ବି ଇସଲାମ ସଂମ୍ପ୍ରଦାୟରେ ଗାଁ ଗହଳିରେ ଲାଗିରହିଛି ଏହି ତିନ ତଲାକ ବ୍ୟବସ୍ଥା । ଆଇନ ଶଂସୋଧନ ପରେ ଏହା ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କିଛି ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ । ନୁଆ ଆଇନକୁ ଯଥାଶୀଘ୍ର ପ୍ରଣୟନ କରାଯାଇ ଦୋଷି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ଜୋର ଧରିଛି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଶେଖ ରାଜା ଅହମ୍ମଦର ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ବୋହୁ ବଂଶବୃଦ୍ଦି କରିବା ପାଇଁ ଅକ୍ଷମ ଓ ଦେହ ସାରା ଲମ୍ବା ରୋମ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଏପରି କରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛି ।
ଅନ୍ୟପଟେ ଥାନା ଅଧିକାରି କହିଛନ୍ତି ଏହା ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଆଇନକୁ ଉଲଙ୍ଘନ କରୁୁଥିବାରୁ ଏହା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ।

   Related Posts