Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ : ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସେବନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଗୋଡାଇଲେ ଯୁବକ, ୩ ଗିରଫ, ୧୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନେକ ଅର୍ଗାନ୍ ରହୁନି ସୁରକ୍ଷିତ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଇଟ୍ଟାନଗର : ପୁଣି ଥରିଲା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଇଟ୍ଟାନଗରରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବହାର ହେବ ଷ୍ଟେରଏଡ୍ – ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ କମ୍, ତଥାପି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ – ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : କଲଭର୍ଟ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ପରିବା କିଣିବା ବେଳେ ଅମିନଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

୩ ମାସରେ ଖୋଲିଲା ରାୟଗଡା ମା ମଝିଘରିଆଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିରର ହୁଣ୍ଡି: ମିଳିଲା ୫୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ୪୦ ଗ୍ରାମ ସୁନା, ୨ କିଲୋ ୪୨୦ଗ୍ରାମ ରୂପା ଓ ୬ଟି ଡଲାର

22/01/2019 at 9:24 PM

ରାୟଗଡା୨୨|୧: ୩ ମାସ ପରେ ରାୟଗଡାଠାରେ ଥିବା ମା ମଝିଘରିଆଣି ମନ୍ଦିରର ହୁଣ୍ଡି ଆଜି ଖୋଲାଯାଇଛି । ହୁଣ୍ଡିରୁ ୫୨ ଲକ୍ଷ ୧୩ ହଜାର ୭୯୦ ଟଙ୍କା ନଗଦ ମିଳିଥିବାବେଳେ ୪୦ଗ୍ରାମ ସୁନା , ୨କେଜି ୪୨୦ ଗ୍ରାମ ରୂପା ଓ ୬ଟି ଡଲାର ମିଳିଛି ।

ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟର ସଭାପତି ରାଇ ସିଂ ବିଡିକା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୧୦ ଜଦସ୍ୟାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ହୁଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଇଥିଲା । ହୁଣ୍ଡିରୁ ମିଳିଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ଉତ୍କଳ ଗ୍ରାମ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ ଜମା କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ସୁନା ଓ ରୂପା ଟ୍ରେଜେରୀରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି ।

ଏଥି ପୂର୍ବରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୨୯ ତାରିଖରେ ହୁଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଇଥିଲା । ଅଗଷ୍ଟ ୨୯ ତାରିଖରେ ୬୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ୮୫ଗ୍ରାମ ସୁନା ଓ ୨କେଜି ୧୭୦ଗ୍ରାମ ରୂପା ମିଳିଥିଲା । ପ୍ରତି ତିନିମାସରେ ଥରେ ମା ମଝିଘରିଆଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିରର ହୁଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଇଥାଏ ।

ମା ମଝିଘରିଆଣିଙ୍କୁ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା ଓ ଆନ୍ଧ୍ରରେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଦେବୀ ବୋଲି ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଏ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଓଡିଶା ଓ ଆନ୍ଧ୍ରରୁ ଏଠାକୁ ଶହ ଶହ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଆସିଥାନ୍ତି ମାଁଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇଁ। ଦୁର୍ଗାପୂଜା ହେଉଛି ମାଁଙ୍କର ବଡ ପର୍ବ । ତେବେ ଚୈତ୍ର ପର୍ବ ବେଳେ ମାଁଙ୍କର ୫ ଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥାଏ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସ ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ମାଙ୍କ ପାଖରେ ବିଶେଷ ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ସମୟରେ ଅଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଆଗମନ ହୋଇଥାଏ ।   

   Related Posts