Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

କେମିତି ଜାଣିବେ ବନ୍ଧୁମାନେ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ସେଭ କରିଛନ୍ତି କି ନାହିଁ

18/05/2019 at 4:58 PM

ଅନେକ ସମୟରେ ଆପଣ ଫୋନ କରିବାବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରିୟ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ କି’ଏ ବୋଲି ଜାଣିପାରନ୍ତିନି। କିଏ କହୁଛନ୍ତି ବୋଲି ପଚାରିଥାନ୍ତି। ସେତେବେଳେ ସ୍ବତ୍ଃ ଆପଣ କହିପକାନ୍ତି କ’ଣ ମୋ ନମ୍ବର ସେଭ କରିନ କି ? ତେବେ  ଆପଣଙ୍କ ଫ୍ରେଣ୍ଡସ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ସେଭ କରିଛନ୍ତି କି ନା କେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି କି ?  ଯଦି କରି ନାହାନ୍ତି ତାହାଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ଉପାୟ।

ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶେଷ କିଛି କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। କେବଳ ଆପଣ ହ୍ବାଟସଆପରେ ଏକ ନ୍ୟୁ ବ୍ରଡକାଷ୍ଟ ଗୃପ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ବାସ ଜାଣିପାରିବେ କେଉଁ ସାଙ୍ଗ ଆପଣଙ୍କ ନମ୍ବର ସେଭ କରିଛନ୍ତି ଆଉ କିଏ କରି ନାହାନ୍ତି। ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଖୋଲି ରାଇଟ୍ ସାଇଡ ଥ୍ରୀଡଟ୍ ମେନ୍ୟୁ ଓପନ କରନ୍ତୁ। ସେଥିରେ ଥିବା ନ୍ୟୁ ବ୍ରଡକାଷ୍ଟ ଅପସନକୁ ସିଲେକ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଫୋନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ମୋବାଇଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ନମ୍ବର ଦେଖାଯିବ।

ହ୍ବାଟସଆପ୍ ରେ ଆପଣ ନୂଆ ଗୃପ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ଏହାର ଲିମିଟେସନ ଅଛି। ଏଥିରେ ଆପଣ ଗୃପ ପାଇଁ ୨୫୬ଟି ନମ୍ବର ସିଲେକ୍ଟ କରିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଲିଷ୍ଟରେ ୨୫୬ଟି ନମ୍ବର ଥାଏ ତେବେ ସବୁ ନମ୍ବର ସିଲେକ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହାଠାରୁ ଅଧିକ ନମ୍ବର ଥିଲେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଦ୍ବାରା ନୂା ବ୍ରଡକାଷ୍ଟ ଗୃପ ସୃଷ୍ଟି କରି ସେଥିରେ ବାକି ନମ୍ବର ରଖିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ନମ୍ବର ସିଲେକ୍ଟ ହୋଇଯିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଗୃପର ଯେକୌଣସି ନାମକରଣ କରିପାରିନ୍ତି। ଏବେ ଆପଣ ହ୍ବାଟସଆପରେ ଯାହାବି ସେନ୍ଦସ ଦେବେ ସବୁ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ନମ୍ବରରେ ଆପଣଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତା ପହଞ୍ଚିଯିବ।ସେମାନେ ଜାଣିବି ପାରିବେନି ଯେ ଆପଣ ପଠାଇଥିବା ବାର୍ତ୍ତା କୌଣସି ଗୃପରୁ ଆସିଛି ବୋଲି।

ଏବେ କିପରି ଜାଣିବେ ଆପଣଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ସେଭ କରିଛନ୍ତି କି ନା। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ହ୍ବାଟସଆପରେ ନୂଆ କରି ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ବ୍ରଡକାଷ୍ଟ ଗୃପରେ ହେଲୋ ଅଥବା ଗୁଡମର୍ଣ୍ଣିଂ ମ୍ୟାସେଜ ପଠାନ୍ତୁ। ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମୋବାଇଲରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଆକ୍ଟିଭଥିବ ଓ ଆପଣଙ୍କ ନମ୍ବର ସେଭ ଥିବା ସେମାନଙ୍କ ମୋବାଇଲରେ ଆପଣଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତା ପହଞ୍ଚିଯିବ। ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମୋବାଇଲକୁ ଆପଣଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତା ଯିବନି ସେ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ସେଭ କରିନଥିବା ଜାଣିବେ। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବାର୍ତ୍ତାରେ ଜଣାଇଲେ ସେ ସେଭ କରିନେବେ।

   Related Posts