Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିନା ଛୁଞ୍ଚିରେ ଟିକା ନେବେ ଶିଶୁ, ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଫୋନ୍‌ରୁ ଭୁଲରେ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ ଏହି ଉପାୟ ଦ୍ବାରା କରନ୍ତୁ ରିଷ୍ଟୋର

5/08/2019 at 5:06 PM

ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଲୋକେ କେବେ କେବେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରନ୍ତି।  ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଫୋନ୍‌ରୁ ଭୁଲରେ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ ହୋଇଯାଏ। ପ୍ରାୟତଃ ଲୋକେ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିଥିବେ। ଫୋନ୍‌ରୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଡାଟା ଡିଲିଟ ହୋଇଗଲେ କିଭଳି ଭାବେ ତାହା ରିଷ୍ଟୋର ହେବ ସେହି ଚିନ୍ତାରେ ସମସ୍ତେ ଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏଣ୍ଡ୍ରଏଡ ଫୋନ୍‌ରେ ଏଭଳି କୌଣସି ଫିଚର ଇନବିଲ୍ଟ ନଥାଏ ଯାହା ଦ୍ବାରା ଡାଟା ରିଷ୍ଟୋର କରିହେବ।

ୱିଣ୍ଡୋଜ୍‌ କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ରିସାଇକଲ ବିନ୍‌ ନାମକ ଏକ ଫୋଲ୍‌ଡର ଥାଏ ଯେଉଁଥିରେ ଡିଲିଟ କରାଯାଇଥିବା ଫାଇଲ ଥାଏ। ତେବେ ଏଣ୍ଡ୍ରଏଡ ଫୋନ୍‌ରେ ଏଭଳି ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ କରିହେବ, ଯେଉଁଥିରେ ଡିଲିଟ୍‌ ହୋଇଥିବା ଫାଇଲ ରହିଥାଏ। ଫୋନ୍‌ରୁ କେବେ କୌଣସି ଡାଟା ଡିଲିଟ ହୋଇଥିଲେ ଏହି ଉପାୟ ଦ୍ବାରା ସବୁ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ। ପ୍ରଥମେ ପ୍ଲେଷ୍ଟୋରରୁ ଗୋଟେ ଆପ୍ଲିକେସନ ଡାଲନଲୋଡ୍‌ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଏହି ଆପ୍‌ର ନାଁ ହେଉଛି ଡମ୍ପଷ୍ଟର। ଏହି ଆପ୍‌ ଫୋନ୍‌ରେ ସେହିଭଳି କାମ କରିବ ଯେମିତି କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ରିସାଇକେଲ୍‌ବିନ୍‌ କାମ କରେ। ଏହି ଆପ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରିବା କିଛି କଷ୍ଟକର ନୁହେଁ। ଏହାର ସେଟିଂରେ ଏକ ରିସାଇକେଲବିନ୍‌ ସେଟିଂ ଉପଲବ୍ଧ ଥାଏ। ସେହି ସେଟିଂରେ କ୍ଲିକ୍‌ କରି ଭୁଲରେ ଡିଲିଟ ହୋଇଥିବା ଫାଇଲକୁ ସିଲେକ୍ଟ କରିବା ଜରୁରୀ।

ସେଟିଂରେ ଏକ ଅଟୋକ୍ଲିନ୍‌ ଅପସନ ଥାଏ ଯାହା ସବୁବେଳେ ଅଫ ରହିବା ଦରକାର। କାରଣ ଏହି ଅପସନ ଅନ୍‌ ରହିଲେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସବୁ ଫାଇଲ ସେଠୁ ଡିଲିଟ ହୋଇଯାଏ। ତେବେ ଡିଲିଟ ହୋଇଥିବା ଫାଇଲ ଡମ୍ପଷ୍ଟର ଆପ୍‌ରେ ଥାଏ। ଏହି ଆପ୍‌କୁ ଯାଇ ରିଷ୍ଟୋର ଅପସନ୍‌ରେ କ୍ଲିକ୍‌ କଲେ ଡିଲିଟ ହୋଇଥିବା ଫାଇଲ ଗ୍ୟାଲେରୀକୁ ଯାଇଥାଏ।  

   Related Posts