Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଗୁଣିଗାରେଡି ହୋଇଛି କି କେମିତି ଜାଣିବେ ? ଜାଣନ୍ତୁ ଗୁଣିଗାରେଡିର ସଂକେତ

2/06/2019 at 5:11 PM

ଦେଶରେ ଗୁଣିଗାରେଡି ଏବଂ ତନ୍ତ୍ରମନ୍ତ୍ର ଚଳନ ବହୁ କାଳରୁ ଚାଲିଆସୁଛି । କିନ୍ତୁ ଏହାର ସଦୁପଯୋଗ କମ ଓ ଦୁରୁପଯୋଗ ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ । ନିଜ ଶତ୍ରୁ ଉପରେ ବିଜୟ ପାଇବା ପାଇଁ ଗୁଣିଗାରେଡି କରାଯାଇଥାଏ । ନଚେତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିଜ ବସକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ଏହିଭଳି ଗୁଣିଗାରେଡିର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇଥାନ୍ତି ଲୋକେ । ଯଦି କାହା ଉପରେ ଏହିଭଳି ଗୁଣିଗାରେଡି କିମ୍ବା ତନ୍ତ୍ରମନ୍ତ୍ର ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଇଥାଏ ତାହେଲେ କେମିତି ଜାଣିବା ତାର ମଧ୍ୟ କିଛି ସରଳ ଉପାୟ ରହିଛି । ଏହାର କିଛି ଲକ୍ଷଣ ରହିଥାଏ । ଏହି ଲକ୍ଷଣ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଜାଣିପାରିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଉପରେ ଗୁଣିଗାରେଡି କରାଯାଇଛି କି ନାହିଁ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ତାର ଲକ୍ଷଣ :

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ କଳା ଯାଦୁ ବା ଗୁଣିଗାରେଡି କରାଯାଇଥାଏ ସେମାନେ ନିଜ ବସରେ ରହନ୍ତିନାହିଁ । ସେମାନେ ଅଜବ ଅଜବ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି ।

କୌଣସି ରୋଗ ନଥାଇ ମଧ୍ୟ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଚାନକ ରୋଗରେ ପଡନ୍ତି ତାହେଲେ ଜାଣିବେ ତାଙ୍କ ଉପରେ କେହି ଗୁଣିଗାରେଡି କରିଛି ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଥିବା ତୁଳସୀ ଗଛ ଅଚାନକ ଶୁଖିଯାଏ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ଘର ସାମ୍ନାରେ କୌଣସି ମୃତ ପକ୍ଷୀ ଆସି ପଡେ ତାହେଲେ ଜାଣିବେ ଏହା ଗୁଣିଗାରେଡିର ପ୍ରଭାବ ।

ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍ୱଭାବରେ ଅଚାନକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୁଏ ଏବଂ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସେ ନିଜକୁ ଠିକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ ତାହେଲେ ଜାଣିବେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଗୁଣିଗାରେଡି କିମ୍ବା କଳା ଯାଦୁ କରାଯାଇଛି ।

ହଠାତ ଯଦି ନିଜ ଚାକିରୀ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟରେ ମନ ଲାଗେନାହିଁ, ସବୁ କାମ ଅସଫଳ ହୁଏ କିମ୍ବା ବହୁତ କ୍ଷତି ହୁଏ ତାହେଲେ ଏହା ଗୁଣିଗାରେଡିର ସଂକେତ ଦେଇଥାଏ ।

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଉପରେ ଗୁଣିଗାରେଡି କିମ୍ବା କଳା ଯାଦୁ ହୋଇଥାଏ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକାକୀ ରହିବାକୁ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ । ସେମାନେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ଏକା ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ନଖର ରଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ କଳା ହୋଇଯାଏ । ରାତିରେ ଶୌଇଥିବା ସମୟରେ ଯଦି ଭୟଙ୍କର ସ୍ବପ୍ନ ଆସେ ତାହେଲେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବେ ଏହା ଗୁଣିଗାରେଡି ପ୍ରଭାବ । 

   Related Posts