Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି କି ? ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ ଏହି ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ

21/04/2020 at 3:06 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୧/୦୪ : ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ କୌଣସି ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଥିଲେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦିଏ | ବେଳେବେଳେ ଏହି ଦୋଷ ଜଣାପଡିନଥାଏ | କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଆମେ ଜାଣିଶୁଣି ମଧ୍ୟ ନଜର ଅନ୍ଦାଜ କରିଥାଉ | କିଛି କିଛି ଜିନିଷ ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଲେ ଘରେ ଥିବା ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୂର ହୋଇପାରିବ | ଯାହାଫଳରେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇପାରିବ | ଏହି ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସକୁ ଅବଲମ୍ବନ କରି ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାକୁ ଏଡାଇ ପାରିବେ | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଘରୋଇ ଟିପ୍ସ ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ହେବ |

ଶୟନକକ୍ଷ ଝରକାରେ କ୍ରିଷ୍ଟାଲ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହାକୁ ଛୁଇଁ ଯେଉଁ କିରଣ ଘର ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥାଏ ତାହା ସକାରାତ୍ମକ ଉର୍ଜା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ ଏବଂ ଘରର ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା କମିଯାଇଥାଏ | ଏହା ଶରୀରକୁ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ ଏବଂ ଉର୍ଜା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ |

ଘରେ ଏମିତି ଏକ ଜାଗାରେ ଦର୍ପଣ ଲଗାନ୍ତୁ ଯେପରିକି ଦର୍ପଣର ପ୍ରତିବିମ୍ବ ଘରର ଟ୍ରେଜେରି କିମ୍ବା ଆଲମାରୀରେ ପଡ଼ିବ ଯେଉଁଠି ଆପଣ ଟଙ୍କା ରଖନ୍ତି | ଏହା ଖର୍ଚ୍ଚ କମ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଏହାଦ୍ୱାରା ସଞ୍ଚୟ ମଧ୍ୟ ବଢିଥାଏ |

ନିଜ ଘରର ଛାତ ଉପରେ କିମ୍ବା ବାଲକନିରେ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବାସନରେ ପାଣି ଓ କିଛି ଶସ୍ୟ ଯେପରିକି ଚାଉଳ କିମ୍ବା ଗହମ ରଖନ୍ତୁ | ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପକ୍ଷୀ ନିଜ ସହିତ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାନ୍ତି ଯାହାଫଳରେ ଧନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବାଧା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସ୍ୱଚ୍ଛଳ ହୋଇଥାଏ |

ଯଦି ବ୍ୟବସାୟରେ ବାରମ୍ବାର ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି, ପରିଶ୍ରମ ଅନୁଯାୟୀ ଫଳ ମିଳୁନାହିଁ ତାହେଲେ ନିଜ ଶୟନକକ୍ଷ ଭିତରେ ବାମ କୋଣରେ କୌଣସି ଓଜନିଆ ଜିନିଷ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହାଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୁର୍ବଳ ହେବାହିଁ |

ଘରେ ଏକ ଏକ୍ଵାରିୟମ ରଖନ୍ତୁ | ଏହି ଏକ୍ଵାରିୟମରେ କଳା ଓ ସୁନେଲି ରଙ୍ଗର ମାଛ ରଖନ୍ତୁ | ଏହା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ଏବଂ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ |

ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରାକୁ ସବୁବେଳେ ସଫା ରଖନ୍ତୁ | ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ଆଖପାଖ କାନ୍ଥର ରଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ମଝି ମଝିରେ ବଦଳାନ୍ତୁ | ଏହିଭଳି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବାସ କରନ୍ତି | ଫଳରେ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇନଥାଏ |

ଘରର ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଗଣେଶଙ୍କ ଫଟୋ ନିଶ୍ଚୟ ଲଗାନ୍ତୁ | ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗଣେଶଙ୍କ ଫଟୋ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସୁଦୃଢ ହୋଇଥାଏ | ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସୁଦୃଢ କରିବା ପାଇଁ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ସହ ଗଣେଶଙ୍କୁ ଆରାଧନା କରିବା ଉଚିତ | ଫଳରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ସହ ଭଗବାନ ଗଣେଶ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତି |

   Related Posts