Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣାକଲା ଆପ୍‌, ତାଲିକାରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ
  • ||
  • ଆସେସ୍‌ ସିରିଜ୍ କବଜା କଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪-୦ରେ ମୂଳପୋଛ କରି ଇତିହାସ ରଚିଲା କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୪୪୫୨ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମୋହନା: ଅଟୋ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

ଆପଣଙ୍କ ଗ୍ୟାସର ବର୍ଣ୍ଣର କଳା ପଡ଼ି ଧୀରେ ଜଳୁଛି କି : ତେବେ ଏହି ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ

16/03/2019 at 10:28 AM

ଏହି କଥା ତ ଆପଣମାନେ ଜାଣିଥିବେ ମହିଳାଙ୍କୁ ରୋଷେଇ ଘର ସଫା ରଖିବାକୁ ଅନେକ କସରତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଏଥିରେ ବହୁତ ସମୟ ନଷ୍ଟ ହେବା ସହ ସମସ୍ୟା ବଢ଼ିଥାଏ। ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଏପରି କେତେକ ଜିନିଷ ରହିଛି ଯାହା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ନିଆଁ ଲାଗିପାରେ,ଯଦି ଏହାକୁ ସଫା କରାନଯାଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ବିପଦର ଆଶଙ୍କା ରହିଥାଏ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଏହି ଦାୟିତ୍ବ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ନ୍ୟସ୍ତ ଥାଏ କାରଣ ଆପଣ ଘରର ଗୃହିଣୀ। ରୋଷେଇ ଘରେ ରହିଥିବା ସବୁ ଜିନିଷ ଯତ୍ନ ସହକାରେ ରଖନ୍ତୁ।

ମହିଳାମାନେ ରୋଷେଇ ଘରେ କାମ କରିବାବେଳେ ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରଖିଥାଆନ୍ତି ତଥାପି କିଛି ନା କିଛି ଭୁଲ୍ ହୋଇଯାଏ। ସେହିପରି ଗ୍ୟାସ୍ ଷ୍ଟୋଭୁ ଉପରେ ରୋଷେଇ କରୁଥିବାବେଳେ ବର୍ଣ୍ଣର ଉପରେ କିଛି ନା କିଛି ପଡ଼ିଥାଏ । ଯଦି ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବେ ସଫା କରାନଯାଏ ତେବେ ଗ୍ୟାସ୍ ବର୍ଣ୍ଣର କଳା ପଡ଼ିଯାଇଥାଏ। ରୋଷେଇ ଘରକୁ ସଫାକ ରିବାବେଳେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ ଗ୍ୟାସ୍ ବର୍ଣ୍ଣରକୁ ସଫା କରିବାରେ ଯାଇଥାଏ। ଯଦି ଏହା ଉପରେ କୈାଣସି ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ପଡ଼ି ଜମିଯାଇଥାଏ ତେବେ ଏହାର ଛିଦ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ସଫା କରିବାରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଏପରି ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ଯାହା ଦ୍ବାରା ତାହା ଚମକି ଉଠିବ।

ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଯିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ିବ ନାହିଁ। କାରଣ ଏହା ଯେଉଁ ଲିକୁଇଡରେ ସଫା ହୋଇଥାଏ ତାହା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ରହିଥାଏ। ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶସ୍ତା ହୋଇଥାଏ। ଆପଣଙ୍କ କଳା ବର୍ଣ୍ଣରକୁ ଏହି ଲିକୁଇଡରେ ରାତି ସାରା ବୁଡ଼ାଇ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଏକ ବଡ଼ ଟବରେ ଭିନେଗାର ପକାନ୍ତୁ ,ଭିନେଗାରରେ ଏକ କପ୍ ପାଣି ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ଏହି ମିଶ୍ରଣରେ ବର୍ଣ୍ଣରକୁ ବୁଡ଼ାଇ ରଖନ୍ତୁ।

ଏହାପରେ ସକାଳେ ଏହି ବର୍ଣ୍ଣରକୁ ଲୁହା ବ୍ରସରେ ଘଷି ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହାପରେ ଶୁଖିଲା କପଡ଼ାରେ ଏହାକୁ ସଫା କରନ୍ତୁ। ଏଥିପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଉପାୟ ହେଉଛି ୨କପ୍ ଗରମ ପାଣିରେ ଗୋଟିଏ ଲେମ୍ବୁ ରସ ପକାଇ ସେଥିରେ ବର୍ଣ୍ଣରକୁ ବୁଡ଼ାଇ ରଖନ୍ତୁ। କିଛି ମିନିଟ୍ ଭିତରେ ବର୍ଣ୍ଣରଟି ଅତ୍ୟନ୍ତ ପରିଷ୍କାର ଦେଖାଯିବ।   

   Related Posts