Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

କେବଳ ଗୋଟିଏ ମଣ୍ଡି, ପୂରା ସହରରେ ୨୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହେଲେ

8/05/2020 at 7:09 PM

ଚେନ୍ନାଇ ୦୮।୦୫: ତାମିଲନାଡୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଯେବେ ଲାଗିଲା ଯେ, କୋଏମ୍ବେଡୁ ହୋଲସେଲ୍ ମାର୍କେଟ୍‌ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର କ୍ଲଷ୍ଟର ହୋଇପାରେ, ଏହା ପ୍ରଶାସନର ଚିନ୍ତାକୁ ଆହୁରି ବଢାଇ ଦେଇଥିଲା। ଚାହିଁଥିଲେ ସେମାନେ ବିନା କୌଣସି ବିକଳ୍ପ କରି ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରି ପାରିଥାନ୍ତେ। ଏମିତି ହୋଇଥିଲେ ସମଗ୍ର ସହରକୁ ପରିବା ଯୋଗାଣା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍ ହୋଇ ଯାଇଥାନ୍ତା। ଏହି ସ୍ଥିତିରେ କଣ କରାଯିବ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନ ନେଇ ପାରିବା କାରଣରୁ ଆଜି ତାମିଲନାଡୁରେ କରୋନା କେସ୍‌ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ବଢିଛି।

କାରଣ ପ୍ରଥମ କେସ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାର ଏକ ସପ୍ତାହ ପରେ ଯେବେ ଏପ୍ରିଲ ୨୭ରେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ସହ ବଜାର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ନେଇ ଆଲୋଚନା ହେଲା, ସେହି ସମୟରେ ବି କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଗଲା ନାହିଁ।

ଯେମିତି ଯେମିତି ଦିନ ବିତି ଚାଲିଲା ଭାଇରସ୍‌ର ପ୍ରକୋପ ବଢିଚାଲିଲା। ଶେଷରେ ମେ ୪ରେ ବଜାରକୁ ବନ୍ଦ କରାଗଲା। ସେତେବେଳକୁ ମାର୍କେଟ୍‌ ସ୍ଵତପ୍ରବୃତଃ ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍‌ରେ ପରିଣତ  ହୋଇ ସାରିଥିଲା। ସେଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୩୦୦ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ପୂରା ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫୨୭ ଥିଲା।

ତାମିଲନାଡୁରେ ଗୁରୁବାର କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ୫୮୦ ନୂତନ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯେବେ କୋଏମ୍ବେଡୁ ବଜାର କ୍ଲଷ୍ଟରରୁ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଛି। ଏହି ପରି କୋଏମ୍ବେଡୁ ବଜାରରୁ ୨୦୦୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇ ସାରିଲେଣି।  ତାମିଲନାଡୁରେ ଗୁରୁବାର ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ୍ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୦୯ ଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସକ୍ରିୟ କେସ୍ ସଂଖ୍ୟା ୩୮୨୨ ରହିଥିଲା।

କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ରଖୁଥିବା ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, କୋଏମ୍ବେଡୁ ବଜାରରେ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ରହୁଥିଲେ। ଏଠାରେ ଯିବା ଆସିବା କରୁଥିବା ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ନଥିଲେ। ଏଠାରେ ଦୋକାନୀ ଏବଂ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ ରହୁଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ମାନେ ହିଁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯଦି ବଜାର ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଥାନ୍ତା ତେବେ ସହରକୁ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ବସ୍ତୁର ଯୋଗାଣ ହୋଇ ପାରିନଥାନ୍ତା।

   Related Posts