Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

‘କାହା ଉପରେ ନଜର ନଦେଇ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ଖୁସି ମନାଇଥିଲେ ସଚିନ’, ହରଭଜନ କହିଲେ ବିଶ୍ୱକପ୍ ବିଜୟର ସ୍ମରଣୀୟ ମୁହୂର୍ତ୍ତ

9/04/2020 at 6:24 PM

ମୁମ୍ବାଇ, ୦୯|୦୪:  ମହାନ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ୨୦୧୧ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟ ସବୁଠାରୁ ସ୍ମରଣୀୟ ମୁହୂର୍ତ୍ତ । ଏକଥା ସେ ନିଜେ କହୁଛନ୍ତି । ୨୮ ବର୍ଷ ପରେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱବିଜେତା ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚ ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଠାରେ ହଜାର ହଜାର ଭାରତୀୟ ଫ୍ୟାନ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ତେବେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଚାମ୍ପିଅନ ହେବା ପରେ ସଚିନ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ କିଏ ଅଛନ୍ତି ନଜର ନଦେଇ ଖୁସି ମନାଇଥିଲେ । ନିଜ ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରି ନଥିଲେ । ଏହା କହିଛନ୍ତି ଦଳର ପୂର୍ବତନ ସ୍ପିନର ହରଭଜନ ସିଂ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯ, ସଚିନ ପ୍ରଥମ ଥର ନାଚିବା ସହ ଦଳର ବିଜୟ ମନାଇଥିଲେ । ପଡିଆରେ ସଚିନଙ୍କ ଡ୍ୟାନ୍ସ୍ ପ୍ରଥମ ଥର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ତାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ସେ ନଜର ମଧ୍ୟ ଦେଇନଥିଲେ । ସମସ୍ତ ସାଥୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ସେ ଖୁସି ମନାଇଥିଲେ । ଏପରିକି ସେ ନିଜେ ରାତିରେ ପଦକ ସହ ଶୋଇଥିଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

ହରଭଜନ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଗରେ ଖୁସିରେ କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ । ଦଳକୁ ତାହା ମିଳିଥିଲା ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଥିଲା । ବିଜୟୀ ହେବା ପରେ ରୋମ ଟାଙ୍କୁରି ଉଠିଥିଲା । ଏହା ଭାବନାକୁ ବୟାନ କରିବା କଷ୍ଟକର ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts