Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||

କାହା ନାଁରେ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଛି ସିମ୍ କାର୍ଡ଼ : ଅତ୍ୟନ୍ତ ସହଜରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ଜାଣିବାର ଉପାୟ

22/06/2019 at 5:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୬: ଅଧିକାଂଶ ଥର ଏପରି ହୋଇଥାଏ ଯେ ଫେକ୍ କଲ୍ କିମ୍ବା ଫ୍ରଡ୍ ହେବା ସ୍ଥିତିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ଜଣା ପଡ଼ିନଥାଏ ଯେ ଏହି କଲ୍ କେଉଁଠୁ କରାଯାଇଛି ଏବଂ କିଏ କରିଛି। କିନ୍ତୁ,ଏପରି ଏକ ଉପାୟ ରହିଛି,ଯାହା ଦ୍ବାରା ଜଣା ପଡ଼ିପାରିବ ଯେ ସିମ୍ କାର୍ଡ଼ କାହା ନାଁରେ ରେଜିଷ୍ଟାର ରହିଛି।

ପ୍ରକୃତରେ ଆପଣ ଏଥିରେ ନିଜ ସିମ୍ ସହ ଅନ୍ୟର ସିମ୍ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଜାଣି ପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ବାସ୍ତବରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଯେଉଁ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀର ନମ୍ବର ରହିଛି,ସେହି ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଡାଉନଲୋଡ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

ଆଇଡିଆ-ଭୋଡ଼ାଫୋନ୍,ଏୟାରଟେଲ୍ ସମେତ ସମସ୍ତ କମ୍ପାନୀର ଏପ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି। ଏଗୁଡ଼ିକ ଫ୍ରିରେ ଡାଉନଲୋଡ କରାଯାଇପାରିବ।

ଅନେକ ଥର ଆମେ ନିଜେ ଜାଣିନଥାଉ ଯେ ସିମ୍ କାହା ନାଁରେ ରେଜିଷ୍ଟାର ରହିଛି। ଆମେ କାହା ନାଁରେ ସିମ୍ ନେଇଛୁ। ଏହା ଆମ ନାଁରେ ଅଛି ନା ନାହିଁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଆମେ ଜାଣି ପାରିବା। ଆପଣଙ୍କୁ ନିମ୍ନଲିଖିତ ଷ୍ଟେପସ୍ ଫଲୋ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

ପ୍ରଥମ ଷ୍ଟେପ୍ : ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ପ୍ଲେଷ୍ଟୋରକୁ ଯାଇ ମାଇ ଆଇଡିଆ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ କରିବା ପରେ କିଛି ଅନୁମତି ଦରକାର ପଡ଼ିବ। ଏଗୁଡ଼ିକ ଆଲାଉ କରି ଦିଅନ୍ତୁ।

ଦ୍ବିତୀୟ ଷ୍ଟେପ୍ : ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା କଲମ୍ନରେ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ପ୍ରକୃତରେ ଏହି ନମ୍ବରରେ ଏକ ଓଟିପି ପଠାଯିବ। ସେହି ଓଟିପିକୁ ଆପରେ ଦେଇ ରେଜିଷ୍ଟାର ହେବାର ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ପୂରା କରନ୍ତୁ।

ତୃତୀୟ ଷ୍ଟେପ୍ : ଏବେ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଓପନ ହୋଇଯିବ। ଏହାପରେ ନିଜ ଆପରେ ସବୁଠୁ ଉପରେ ଗୋଟିଏ ନାଁ ଦେଖାଯିବ,ଯାହା ସେହି ସିମର ଅସଲି ମାଲିକଙ୍କ ହୋଇଥିବ।

ଯଦି ଆପରେ ଆପଣଙ୍କ ବଦଳରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କର ନାଁ ଥିବ ତେବେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର ମୋବାଇଲ୍ ସେବା ପ୍ରଦାତାଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ସେହି କମ୍ପାନୀର ଗ୍ରାହକ ସେବା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଫୋନ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସୂଚନା ନିଅନ୍ତୁ ଯେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ କ’ଣ କରିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ପରେ କୁହାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦେଶର ପାଳନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜର ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରକୁ ନିଜର ଆଧାର ସହ ରେଜିଷ୍ଟାର କରନ୍ତୁ।

   Related Posts