Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୩୦୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୫ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ କରାଯାଉଛି ସାନିଟାଇଜ୍
  • ||
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||

ଲକ୍ ଡାଉନ୍‌ରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ, କିନ୍ତୁ ୪୯ ପରିବାରକୁ ବେଘର କରି ଦେଲା ଝଡବର୍ଷା

1/04/2020 at 4:51 PM

ସୁକମା ୧।୪: ଛତିଶଗଡର ସୁକମା ଜିଲ୍ଲାର ଛିନ୍ଦଗଡ ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅନେକ ଗାଁ ଝଡର ଶିକାର ହୋଇଛି । ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ ତାରିଖ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଘରର ଛାତ ଉଡିଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନେ ଘରେ ଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ଝଡ ଦ୍ବାରା କୌଣସି ଜୀବନ ହାନି ହୋଇନଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଝଡ ଦ୍ବାରା ଘରଗୁଡିକର ଛାତ ଉଡିଯିବା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ତତ୍ପର ହୋଇଥିଲେ । ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଝଡ ଦ୍ବାରା ପ୍ରଭାବିତ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହାୟତା ତୁରନ୍ତ କରାଯିବ । ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଚନ୍ଦନ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଝଡ ଯୋଗୁଁ ଛିନ୍ଦଗଡ ତହସିଲର ଗୁଣ୍ଡ୍ରା, ଉରମାପାଲ, ଧୋବନପାଲ, ନେତାନାର ଏବଂ କସ୍ତୁରୀ ଗାଁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି । ଝଡ ଯୋଗୁଁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଘର ପାଇଁ ୪୯ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ୨ ଲକ୍ଷ ୪୦ ହଜାର ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଚେକ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗୁଣ୍ଡ୍ରା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଭାବିତ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଏହି ଚେକ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଅନ୍ୟପଟେ ସୁକମାରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ପାଗ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ବଜ୍ରପାତରେ ବର୍ଷା ମଧ୍ୟ ହେଉଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ୪ଟା ସମୟରେ ସୁକମା ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଆକାଶ ମେଘୁଆ ଥିଲା ଏବଂ ବଜ୍ରପାତରେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା । ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନ ଧରି ପାଣିପାଗ ସମାନ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ଏକ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରିଛି । ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନରେ ସୁକମା ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ କହିଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts