Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସିରିଆ ଡ୍ରୋନ୍ ଆଟାକ୍‌: ଅଲକାଏଦାର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅବଦୁଲ ହମିଦ ଅଲ-ମାତାର ମୃତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲିରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଫସଲ
  • ||
  • ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ହତ୍ୟା ମାମଲା : ସାଉଥ୍‌ ସିଟି ବାର୍‌ ମାଲିକ ଓ ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ଜେଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଉଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀ : ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ୨୬ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ପଠାଗଲା ଆଗ୍ରା
  • ||
  • କମୁଛି ପାରଦ, ଆଗକୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ଅସଲ ଲଢେଇ ଆରମ୍ଭ, ସୁପର ୧୨ର ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବନାମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା
  • ||

କାନ୍ଦି ପକାଇଲେ ହସ୍ପିଟାଲ MD : କହିଲେ,‘ଆମେ ଚାହିଁକି ବି ରୋଗୀଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରୁନାହୁଁ, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଯେଉଁଠି ଅଛି ସେଠାକୁ ନେଇଯାନ୍ତୁ’

24/04/2021 at 8:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୦୪ : ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବେକାବୁ ହୋଇପଡିଛି କରୋନା । ହସ୍ପିଟାଲ ଗୁଡିକରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ଅଭାବ ଆହୁରି ସାଂଘାତିକ ହୋଇପଡିଛି । ସ୍ଥିତି ଏପରି ଯେ, ରୋଗୀଙ୍କ ଦେବଦୂତ କୁହାଯାଉଥିବା ଡାକ୍ତର ମଧ୍ୟ ନିଜର କୋହ ସମ୍ଭାଳି ପାରୁନାହାନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ବତ୍ରା ହସ୍ପିଟାଲ​‌ରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ଅଭାବକୁ ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେବା ସମୟରେ କାନ୍ଦି ପକାଇଲେ ଏମ୍‌ଡି ଡାକ୍ତର ଏସ୍‌ସିଏଲ୍‌ ଗୁପ୍ତା ।

ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ଅଭାବ ଯୋଗୁଁ ହସ୍ପିଟାଲର ଏମ୍‌ଡି ମଧ୍ୟ ଅସହାୟତା ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ କୋହ ସମ୍ଭାଳି ପାରୁନାହାନ୍ତି । ବତ୍ରା ହସ୍ପିଟାଲ ଏମ୍‌ଡି ଏସ୍‌ସିଏଲ୍‌ ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି,‘ମୁଁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଅକ୍ସିଜେନ ଉବଲବ୍ଧ ଅଛି ରୋଗୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ସେଠାକୁ ତୁରନ୍ତ ନେଇଯାଆନ୍ତୁ । ଏହାକୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ରୋଗୀ ନିଜର ଭଳି । ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଆମେ କିଛି ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରୁ ନାହୁଁ । ରୋଗୀଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚାହିଁଲେ ବି ଆମେ ବଞ୍ଚାଇପାରୁନାହୁଁ । ଦୟାକରି ମୋ ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ’।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଶନିବାର ସକାଳେ ବତ୍ରା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ଶେଷ ହେଉଥିବା ନେଇ ଖବର ଆସିଥିଲା । କିଛି ସମୟ ପରେ ଗୋଟିଏ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଯୋଗେ ଅକ୍ସିଜେନ ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଯାହାକି ମାତ୍ର ଘଣ୍ଟାଏ ପାଇଁ ବଳକା ଥିଲା ।

ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ଅଭାବକୁ ନେଇ ଡାକ୍ତର ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି, ଶନିବାର ସକାଳ ୭ଟା ବେଳେ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ପ୍ରତିଦିନ ହସ୍ପିଟାଲ ପାଇଁ ୭ ହଜାର ଲିଟର ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ଆବଶ୍ୟକ ଥିବାବେଳେ ମାତ୍ର ୫୦୦ ଲିଟର ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଯାହାକି ମାତ୍ର କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଚାଲିବ । ହସ୍ପିଟାଲରେ ୩୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିବା ବେଳେ ୪୮ ଜଣ ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ଅଛନ୍ତି । ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହସ୍ବିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ସହାୟତା କରାଯାଇ ପାରୁନାହିଁ । ସ୍ଥିତି ଏପରି ହୋଇଛି ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗଇପାରୁନାହୁଁ ।

   Related Posts