Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

କରୋନା ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ମେଡିକାଲ ଉପରେ ଲାଗିଲା ୭୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମନା

29/06/2020 at 9:17 AM

ଅହମ୍ମଦାବାଦ ୨୯।୦୬: କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି । ଯଦି ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଅବେହଳା କରିବା ତେବେ ଆଉ କଣ କରାଯାଇପାରିବ । ଏମିକି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଗୁଜୁରାଟ ରାଜ୍ୟରର ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ । ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିବା ଖବର ଆସିଛି । ଯାହାର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇଛି ଅହମ୍ମଦାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ । ଜଣେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ୭୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ଡାକ୍ତରଖାନା ବିରୋଧରେ ପୋଲିସରେ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ଦାୟର କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଜଣେ ୭୩ ବର୍ଷୀୟ କରୋନା ରୋଗୀ ଚକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ । ଜୁନ୍ ୧୮ରେ ସେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ସହାୟତା ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ରାଜସ୍ଥାନ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଗେଟ୍ ଖୋଲିବାକୁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବିଳମ୍ବ କରିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ୨୦ ମିନିଟ୍ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ।

ଘଟଣାରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ ରାଜସ୍ଥାନ ଡାକ୍ତରଖାନା ବିରୋଧରେ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ଆଠ ଜଣ ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ୧୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ୧୮ ଟ୍ରଷ୍ଟିଙ୍କ ଉପରେ ୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରିଛି । ଏହି ଟଙ୍କା କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ।  ଗୁଜୁରାଟ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ଏମସି ପକ୍ଷରୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଇଛି। ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଏହି ରାୟରେ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts