Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ହାତ ଯୋଡିଲେ , ହେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦୟ ଡାକ୍ତର ଦେଲେନି ଆଇସିୟୁ, କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲର ଜଣେ ମହିଳା ଠିକା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ

10/07/2019 at 7:37 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୦|୭: କ୍ୟାପିଟାଲ ହସପିଟାଲ​ରେ ପାତର ଅନ୍ତର ଏବଂ ଉଚ୍ଚନିଚ୍ଚ ଭେଦଭାବ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଘଟଣା ଟି ଥିଲା ଏମିତି । ଗତକାଲି ନିଜ ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବି ଆଇସିୟୁ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ ହସପିଟାଲ କର୍ତୁପକ୍ଷ । ରେ।ଗୀ ନିଜେ ହାତଯେ।ଡ଼ି ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଭିକ୍ଷା ମାଗିଲେ ଡ଼ାକ୍ତରଙ୍କୁ । କିନ୍ତୁ ଡ଼ାକ୍ତର କହିଲେ ଯାହିତାହି ଲେ।କଙ୍କୁ କଣ ଆଇସିୟୁ ଦେଇହେବ? ସେତେବେଳକୁ କିନ୍ତୁ ୫ଟି ବେଡ଼୍ ଖାଲିଥିଲା ଆଇସିୟୁ ଭିତରେ ।

ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ହସପିଟାଲର ଶହେରୁ ଅଧିକ ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟ ମୃତକଙ୍କ ଡ଼େଡ଼୍ ବଡ଼ି ରଖି କ୍ୟାପିଟାଲ ହସପିଟାଲ ଭିତରେ ଆନ୍ଦେ।ଳନ କରିଥିଲେ । ମୃତ ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟ ହେଉଛନ୍ତି ଅନୁପମା ନାୟକ । ସେପଟେ ୭ ଦିନ ଭିତ​ରେ ତଦନ୍ତ କରି ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଲେ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସପିଟାଲ ନିର୍ଦେଶକ ।

କ୍ୟାପିଟାଲ ହସପିଟାଲରେ ରେ।ଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଉତ୍ତେଜନା । ମୃତ୍ୟୁ ହେ।ଇଥିବା ରେ।ଗୀ ହେଉଛନ୍ତି ଅନୁପମା ନାୟକ, ବୟସ ୪୯ । ଗଙ୍ଗନଗରରେ ତାଙ୍କ ଘର । ସେ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସପିଟାଲରେ କଣ୍ଟ୍ରାକଚୁାଲ କର୍ମଚାରୀ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସପିଟାଲରେ ଗତକାଲି ରାତି ଗେ।ଟାଏ ବେଳେ ଭର୍ତି କରିଥିଲେ ପରିବାର ଲେ।କେ । ଭର୍ତୀ ହେବା ପରେ ଅନୁପମାଙ୍କ  ସିଓପିଡ଼ି, ଇସିଜି, ଆରବିଏସ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ସ୍ଥିତି ଜଟିଳ ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ଆଇସିୟୁ ଦରକାର ହେଲା । ରେ।ଗୀ ନିଜେ ଡ଼ାକ୍ତରଙ୍କୁ ହାତଯେ।ଡ଼ି ଅନୁରେ।ଧ କରିଥିଲେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ । କିନ୍ତୁ ଡ଼ାକ୍ତର ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ ।

ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ କାକୁତିମିତି ହେଉଥିଲେ ଅନୁପମା । ପରିବାର ଏବଂ ସାଥୀ ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟ ମାନେ ଆଇସିୟୁ ପାଇଁ ଡ଼ାକ୍ତରଙ୍କୁ ଅନୁରେ।ଧ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଡ଼ାକ୍ତର କହିଲେ ଯାହିତାହି ରେ।ଗୀଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁ ଦେଇହେବ ନାହିଁ । ଏହା ରିଜର୍ଭ ଅଛି । ସେତେବେଳକୁ କିନ୍ତୁ ୫ଟି ବେଡ଼୍ ଆଇସିୟୁ ରେ ଖାଲିଥିଲା ବେ।ଲି କହିଛନ୍ତି ସାଥୀ ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟ ମାନେ । ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣ ରେ।ଗୀଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁ ରେ ରଖାଯାଇଥିଲା ବେ।ଲି ଅଭିଯେ।ଗ ଆଣିଛନ୍ତି ।  ତାଙ୍କ ଶବ ରଖି ତାଙ୍କ ସାଥୀ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ନିର୍ଦେଶକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସାମ୍ନାରେ ଆନ୍ଦେ।ଳନ କରିଥିଲେ ।

ନିଜ କର୍ମଚାରୀ ଅନୁପମାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ନିର୍ଦେଶକ ଅଶେ।କ ପଟନାୟକ ପରିବାର ଏବଂ ଆନ୍ଦେ।ଳନକାରୀ ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟଙ୍କୁ ଶ୍ବାନ୍ତନା ଦେଇଛନ୍ତି । ହସପିଟାଲରେ ଶେ।କସଭା ପାଳନ କରିଛନ୍ତି । ୭ ଦିନ ଭିତରେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବେ । ଯେଉଁ ଡ଼ାକ୍ତର ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳା କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ବିରେ।ଧରେ କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ଲାଗି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଯେଉଁ ଡ଼ାକ୍ତର ଆଇସିୟୁ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ମନା କରିଥିଲେ ସେ ଅବସର ନେବା ପରେ ପୁଣି ତାଙ୍କୁ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ଭାବେ ଆଇସିୟୁ ଇନଚାର୍ଜ ଭାବେ ରଖାଯାଇଛି । ତେଣୁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ।

୪ ବର୍ଷ ତଳେ ମଧ୍ୟ ଆଟେନାଣ୍ଟ ଡ଼ି ରାମଲୁ ଙ୍କ ଆଇସିୟୁରେ ଚିକିତ୍ସା ନମିଳିବରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହେ।ଇଥିଲା । ସେତେବେଳେ ବି ଆନ୍ଦେ।ଳନ କରିଥିଲେ ସମସ୍ତେ । ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଯେ।ଗାଇଦେବା ସହ ଅବହେଳା କରିଥିବା ଡ଼ାକ୍ତରଙ୍କ ବିରେ।ଧରେ କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ଲାଗି କହିଥିଲେ ସେତେବେଳର ନିର୍ଦେଶକ । କିନ୍ତୁ କିଛି ହେ।ଇନଥିଲା । ତେବେ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ମନା କରୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ରେ।ଗୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା କଣ ହେଉଥିବ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡ଼ୁଛି ।

   Related Posts