Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଛତିଶଗଡ ସୀମାନ୍ତରୁ ଆସିବେ ପ୍ରବାସୀ, ଆଗକୁ ଆହୁରି ବିଗିଡିବ ସ୍ଥିତି – ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ଅପ୍ରେଲ ଶେଷ କିମ୍ବା ମେ’ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ରାଜ୍ୟରେ ପିକ୍‌ରେ ରହିପାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବ୍ରହ୍ମଗିରିରେ ବୋମାମାଡ, ଛିଣ୍ଡିଗଲା ଯୁବକଙ୍କ ହାତ
  • ||
  • ମହାକାଳପଡା : ହରିଣ ମାଂସ ବୋଝେଇ ଅଟୋ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ତ୍ରିପୁରା ଯିବାବେଳେ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ୬ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର, ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍‌କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାର ୨ଟି ଗାଁ ସଟଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବାତିଲ ହେଲା ଚଳିତବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ଘୋଷଣା କଲେ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠାରୁ ୫ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୫୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀରାମ ନବମୀ : କୋଭିଡ୍ କଟକଣାରେ ପାଳନ ହେବ ଉତ୍ସବ, ଆଜିଠୁ ଟ୍ବିନସିଟିର ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ
  • ||

ଧୋନୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ତଥା ସାଂସଦ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର : କହିଲେ ସଚିନ, ସେହଓ୍ବାଗ ଓ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ସହିତ ଖେଳିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ଧୋନୀ

19/07/2019 at 12:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୯|୭: ୨୦୧୯ ବିଶ୍ବକପ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ସରିବା ପରେ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର, କ୍ରିକେଟ ସମୀକ୍ଷକ ଓ କ୍ରିକେଟପ୍ରେମୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ମନ୍ତବ୍ୟ ପଦାକୁ ଆସିଛି। ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଭାରତୀୟ ଟିମ​‌ର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଧୋନୀଙ୍କ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଧୋନୀଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାହାର କରି ନୂଆ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବା ଉପରେ ସେ ଯୋର ଦେଉଛନ୍ତି । ଯା ମଧ୍ୟରେ ଧୋନୀ କ୍ୟାପଟେନଥିଲାବେଳେ କେମିତି ସଚ୍ଚିନ, ଗମ୍ବୀର ଓ ସେହେୱାଗଙ୍କୁ ନଖେଳାଇବା ଲାଗି ଯୋଜନା କରିଥିଲେ ତାର ଗୁମର ଖୋଲିଛନ୍ତି ଗମ୍ଭୀର ।

୨୦୧୫ ବିଶ୍ବକପରେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁକର, ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହଓ୍ବାଗ ଓ ଗମ୍ଭୀର ଖେଳିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଧୋନି ୨୦୧୧ ବିଶ୍ବକପ ପରେପରେ ସ୍ପଷ୍ଟଭାବେ କହିସାରିଥିଲେ। ଧୋନି କ୍ରିକେଟ ଖେଳରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବେ ବୋଲି ତିନିଦିନ ଲଗାତର ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଲାଗିରହିଛି। ଏହି ସମୟରେ ​ଧୋନୀଙ୍କୁ ଦୋଷ ଦେଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର।

ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି, ଧୋନୀ ୨୦୧୨ରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଯେ ୨୦୧୫ ବିଶ୍ବକପରେ ସଚିନ, ସେହଓ୍ବାଗ ଓ ଗମ୍ଭୀର ଖେଳିପାରିବେ ନାହିଁ। ଏଥିସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ବେଳେ ଧୋନୀ କହିଥିଲେ, ୧୧ ଜଣ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗମ୍ଭୀର, ସଚିନ ଓ ସେହଓ୍ବାଗ ଏକା ସହ ରହିବେ ନାହିଁ।  ଏହି ତିନିଜଣଙ୍କୁ ୨୦୧୫ ବିଶ୍ବକପରେ ନଖେଳାଇବାର କାରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ଧୋନୀ ଆହୁରି ସାଂଘାତିକ କଥା କହିଥିଲେ । ଏହି ତିନିଜଣ ଫିଲଡିଂରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରୁ ନଥିବାରୁ ଏମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ବକପ ଖେଳାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଧୋନୀଙ୍କ ଯୁକ୍ତି ଥିଲା ।

ଯାହା ଏହି ଖେଲାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଅପମାନଜନକ ଥିଲା । ଏହି କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଶକ୍ତ ଝଟକା ଲାଗିଥିଲା ବୋଲି ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି। ତିନିଜଣଙ୍କୁ ୨୦୧୫ରେ ବିଶ୍ବକପ ଖେଲାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ୨୦୧୨ରେ ଜଣେ କ୍ୟାପଟେନ କେମିତି କହିପାରିବ ବୋଲି ଗମ୍ଭୀର ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । । ଯଦି କେହି ମ୍ୟାଚରେ ଭଲ ରନ ସଂଗ୍ରହ କ​‌ରେ ଓ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଥାଏ ତେବେ ବୟସ କେବେ ମାପକାଠି ବା ଯୋଗ୍ୟତା ହୋଇପାରିବ ନହିଁ ବୋଲି ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି । ଗମ୍ବୀରଙ୍କ ମତରେ ବୟସ କେବଳ ଏକ ନମ୍ବର ମାତ୍ର।

ଧୋନୀଙ୍କ ଆଗାମୀ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟକରି ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି, ଧୋନୀଙ୍କ ସମୟ ଆସିସାରିଛି, ; ସେ ଅଧିପନାୟକ ଥିବା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଠିକ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାନ୍ତି। ତେଣୁ ତାଙ୍କ ବଦଳା ରିଷଭ ପନ୍ତ , ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଓ ଇଶାନ କିଶାନଙ୍କୁ କିପିଂ କରିବାରସୁଯୋଗ ଦେବା ଦର୍କାର ବୋଲି ଗମ୍ଭୀର ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ରମାଗତଭାବେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଲେ ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଆଗକୁ ଯିବେ ବୋଲି ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts