Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜିପ୍ ଧକ୍କାରେ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା, ଚାଳକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଲା ପୋଲିସ
  • ||

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ଫସିପାରନ୍ତି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର, ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିବ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ !

4/08/2020 at 12:19 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୪।୦୮: ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ମୃତ୍ୟୁ ମାମାଲାକୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ଏକମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତିଗଲାଣି । ଦିନ ଗଡିବା ସହିତ , ମାମଲା ଅଧିକ ଜଟିଳ ହୋଇଚାଲିଛି । ଘଟଣାର ତଦନ୍ତକୁ ନେଇ ବିହାର-ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏକ ରାଜନୈତିକ ଝଡ଼ ସୃଷ୍ଟିରେ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି । ତେବେ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଏବେ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମୁଣ୍ଡ ଖେଳାଇଛି। ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ମୁମ୍ବାଇରେ ବିହାର ପୋଲିସର ଆଚରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟକୁ ଏହି ଘଟଣାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରୁ ନ ଥିବାରୁ ଏହା ଏକ ରାଜ୍ୟ ମାମଲା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବା । ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଦ୍ବାରା ବିହାର ପୋଲିସର ତଦନ୍ତରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ଖବର କେନ୍ଦ୍ରରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ, ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ସମ୍ପର୍କରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ବିସ୍ତୃତ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିପାରେ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି।

ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ବିହାର ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଯାଞ୍ଚର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚି ଥିବା ପାଟନା ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ବିନୟ ତିୱାରୀଙ୍କୁ ବିଏମସି ଦ୍ୱାରା କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ କରାଯାଇଛି। ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ଏହା ଠିକ୍‌ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହାସହିତ ବିହାର ଡିଜିପି ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପାଟନାରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ବିହାର ପୋଲିସ । ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରିବା ପରେ ବିହାର ପୋଲିସର ଏକ ଟିମ୍ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚିଛି । କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ବିହାର ପୋଲିସ୍ ସହିତ ଠିକ୍ ଆଚରଣ କରୁନାହିଁ। ଦୁଇଟି ରାଜ୍ୟ ସିଧାସଳଖ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ନା ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ରହସ୍ୟ ଘେରରୁ  ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପରଦା ହଟୁନାହିଁ ।

   Related Posts