Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଳାତକ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାକୁ ଦେବାଳିଆ ଘୋଷଣା କଲେ ଲଣ୍ଡନ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଅକ୍ଟୋବର ୩ରେ JEE ଆଡଭାନ୍ସଡ୍‌ ପରୀକ୍ଷା, କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୨୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୧ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୨୨୦୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୮୯ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପେଗାସସ ତାଲିକାରେ ଇଡି ଅଫିସର, ବିଏସଏଫର ପୂର୍ବତନ ଡିଜି ଓ କେଜ୍ରିଓ୍ଵାଲଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ନାମ
  • ||
  • ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ଵ, ଦୂର କରିବେ ଅସ୍ଥିରତା !
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବଳିଆପଣ୍ଡାରେ ‘ଡ୍ରିଙ୍କ୍‌ ଫ୍ରମ୍‌ ଟ୍ୟାପ୍‌ ମିଶନ୍’ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ନାବାଳିକାଙ୍କ ସହ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ, ବିବାହ ପାଇଁ କହିବାରୁ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ କଲେ ଯୁବକ !
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଦମ୍ପତ୍ତି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ୧୦ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସିତ, ଜଳସ୍ତର ୬୦୯.୯୩ ଫୁଟ
  • ||

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ଫସିପାରନ୍ତି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର, ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିବ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ !

4/08/2020 at 12:19 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୪।୦୮: ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ମୃତ୍ୟୁ ମାମାଲାକୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ଏକମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତିଗଲାଣି । ଦିନ ଗଡିବା ସହିତ , ମାମଲା ଅଧିକ ଜଟିଳ ହୋଇଚାଲିଛି । ଘଟଣାର ତଦନ୍ତକୁ ନେଇ ବିହାର-ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏକ ରାଜନୈତିକ ଝଡ଼ ସୃଷ୍ଟିରେ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି । ତେବେ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଏବେ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମୁଣ୍ଡ ଖେଳାଇଛି। ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ମୁମ୍ବାଇରେ ବିହାର ପୋଲିସର ଆଚରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟକୁ ଏହି ଘଟଣାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରୁ ନ ଥିବାରୁ ଏହା ଏକ ରାଜ୍ୟ ମାମଲା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବା । ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଦ୍ବାରା ବିହାର ପୋଲିସର ତଦନ୍ତରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ଖବର କେନ୍ଦ୍ରରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ, ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ସମ୍ପର୍କରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ବିସ୍ତୃତ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିପାରେ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି।

ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ବିହାର ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଯାଞ୍ଚର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚି ଥିବା ପାଟନା ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ବିନୟ ତିୱାରୀଙ୍କୁ ବିଏମସି ଦ୍ୱାରା କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ କରାଯାଇଛି। ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ଏହା ଠିକ୍‌ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହାସହିତ ବିହାର ଡିଜିପି ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପାଟନାରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ବିହାର ପୋଲିସ । ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରିବା ପରେ ବିହାର ପୋଲିସର ଏକ ଟିମ୍ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚିଛି । କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ବିହାର ପୋଲିସ୍ ସହିତ ଠିକ୍ ଆଚରଣ କରୁନାହିଁ। ଦୁଇଟି ରାଜ୍ୟ ସିଧାସଳଖ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ନା ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ରହସ୍ୟ ଘେରରୁ  ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପରଦା ହଟୁନାହିଁ ।

   Related Posts