Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ହଲିଉଡ୍‌ରେ କରୋନା : ଅଭିନେତା ଟମ୍ ହ୍ୟାଙ୍କସ ଏବଂ ପତ୍ନୀ ରୀତା ୱିଲସନଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୁନା ପଜିଟିଭ୍

12/03/2020 at 10:54 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨।୩: ହଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଟମ୍ ହ୍ୟାଙ୍କସ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ରୀତା ୱିଲସନ ଉଭୟ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଦମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରଥମ ସେଲିବ୍ରିଟି, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସଂକ୍ରମିତ ନେଇ ସାର୍ବଜନୀନ ହୋଇଛି ।

ହ୍ୟାଙ୍କ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଏବଂ ୱିଲସନ ଉଭୟଙ୍କ ବୟସ ୬୩ ବର୍ଷ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଥିବାବେଳେ ସେମାନେ ଜ୍ବରରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କୁ ଆଇସୋଲେସନରେ ରଖାଯାଇ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି ।

ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ବର କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବ୍ୟାପୁଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କର କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା ।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ କ’ଣ କରିବେ ? ମେଡିକାଲ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରୋଟୋକଲ ରହିଛି ଯାହାକୁ ଅନୁସରଣ କରିବା ଜରୁରୀ । ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ନିରାପତ୍ତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆମେ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବୁ । ସେ ବିଶ୍ବକୁ “ପୋଷ୍ଟ ଏବଂ ଅପଡେଟ୍”ରଖିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏହି ଅଭିନେତା ।

ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ୟୁରୋପୀୟଙ୍କୁ ଆମେରିକା ମନା କରାଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ୩୦ ଦିନ ପାଇଁ ୟୁରୋପରୁ ଆମେରିକା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରା ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି । କରୋନାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ୱାଶିଂଟନ୍ ଷ୍ଟେଟ୍ ଇମେର୍ଜେନ୍ସି ଜାରି କରିଛି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଗାୟକ ସେଲିନ୍ ଡିଅନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଶୋ ନଭେମ୍ବରକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଉଛି । କାରଣ ସେ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଟେଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଛି ।

   Related Posts