Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ଫେଲ୍ ମାରିଲା ବ୍ୟାଟିଂ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନିକଟରୁ ୩୧ ରନରେ ହାରିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ହକି ବିଶ୍ବକପ୍ : ସେମିଫାଇନାଲରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ବେଲଜିୟମ୍-ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ-ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ

15/12/2018 at 9:43 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୫|୧୨:  ହକି ବିଶ୍ବ କପ୍ ସେମିଫାଇନାଲ୍ ଶନିବାର ଖେଳାଯିବ । ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ବେଲଜିୟମ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓ ନେଦରଲାଣ୍ଡ । ଏଥିପାଇଁ ସବୁ ଟିମ୍ ଜେ।ରଦାର ଅଭ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଗତ ୨ଥରର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏଥର ପୁଣି ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହୋଇ ହାଟ୍ରିକ୍ କରିବ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛି ।

ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହେବାକୁ ଆଉ ମାତ୍ରଦୁଇଟି ସୋପାନ । ସେମିଫାଇନାଲ୍ ତା ପରେ ଫାଇନାଲ୍ । ସେମିଫାଇନାଲ୍ ଲାଇନ୍ ଅପ୍  ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ କିଏ ହାତେଇବ ହକି ବିଶ୍ବକପ୍  ତାକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି ଅବଗଣନା । ଶନିବାର ସେମିରେଇଂଲଣ୍ଡ-ବେଲଜିୟମ୍ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ-ନେଦଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ହେବ ମୁକାବିଲା । ତେବେ ଗତ ୨ ଥରର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏଥର କପ୍  ହାତେଇବା ପାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ଦାବିଦାର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍ ବି ଏଥିପାଇଁ ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ସେମିରେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ବନାଇଛି ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେଟେଜି ।

ସେପଟେ ମାଲେସିଆ କେ।ଚ୍ ଓଲଟ୍ମାସ୍ ବି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସପକ୍ଷରେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍  ବେଶ ବାଲାନ୍ସଡ୍ । ଡିଫେନସଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଫରୱାର୍ଡ ମିଡ ଫିଲଡର ସମସ୍ତେ ଚମତ୍କାର ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ଲିଗ୍ ପଯ୍ୟାୟ​ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଦଳ ସବୁଠି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଟିମ୍ ଫୁଲ୍  ଫର୍ମରେ ଅଛି । ତେଣୁ ୪ ସେମିଫାଇନାଲ ଲିଷ୍ଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସବୁଠୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ସେମିରେ ବେଲଜିୟମ ବି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ । ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍ ଅଭ୍ୟାସ ବେଳେ ସବୁ ଦିଗ ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଉଛି । ତେବେ ବେଲଜିୟମ ଡିଫେଣ୍ଡର୍ସ ଓ ଫରୱାର୍ଡ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଥିବାରୁ ବେଲଜିୟମ ଫାଇନାଲ ଯିବା ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିଛି ।

କାଲି ଭାରତ ଘରେ।ଇ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଥିଲେ ବି କମିନି ହକି କ୍ରେଜ୍ । ସେମିଫାଇନାଲ ଓ ଫାଇନାଲ ର ମଜା ନେବା ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କର ଅପେକ୍ଷା ରହିଛି । ଶନିବାର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ସେମିଫାଇନାଲ୍ ଖେଳାଯିବ । ରବିବାର ଥାର୍ଡ୍ ପ୍ଲେସ୍  ଓ ପରେ ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳାଯିବ ।

   Related Posts