Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଘୋଷଣା, ଟି-୨୦ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍‌ ପରେ ଛାଡ଼ିବେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍‌ ପଦ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଂଜିନିୟର, ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୯ ଓ ୨୦ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା : IMD ଡିଜି
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ, ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ : କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶୁକ୍ରବାର ବନ୍ଦ ରହିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ବିଶେଷ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେନି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର : ଚିନ୍ତାରେ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ଖଣ୍ଡପଡା : ରଥିଆ ନାଳରେ ଭାସି ବୃଦ୍ଧ ନିଖୋଜ, ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ମହାନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳରେ ବୁଡି ଗାଡି ଚାଳକ ନିଖୋଜ, ଇଟାଭାଟିକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ପାଣିରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ବାପା-ପୁଅ, ଠାବ ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ହକି ବିଶ୍ବକପ୍ ୨୦୧୮ : ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାର ଦ୍ବିତୀୟ ବିଜୟ, ଫ୍ରାନ୍ସ ଓ ସ୍ପେନ୍ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର

4/12/2018 at 9:52 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୦୪|୧୨: ବିଶ୍ବକପ୍ ହକିର ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସୋମବାର ଖେଳାଯାଇଛି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ।  ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର ରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦ୍ବିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ପୁଣି ଥରେ ବାଜି ମାରିଛି ଅଲିମ୍ପିକ୍ ଚାମ୍ପିୟାନ୍ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଫ୍ରାନସ୍ ଓ ସ୍ପେନ୍ ମଧ୍ୟ ରେ ୧-୧ ଗୋଲରେ ଡ୍ର ହୋଇଥିବା ବେଳେ,  ଦ୍ବିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା-ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ୩-୦ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ।

ପୁଣି ଥରେ ଡିଫେଣ୍ଡିଙ୍କ ଚାମ୍ପିୟନ୍  ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାର କମାଲ ।   ଲିଗ୍  ପର୍ଯାୟର ଏକ ମ୍ୟାଚରେ  ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ କୁ ୩-୦ ଗୋଲ ରେ ପରାସ୍ତ କଲା ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ।  ପ୍ରଥମ ରୁ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଖେଳ ପଦର୍ଶନ  କରିଥିଲା  ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ଦଳ ।  ୨୬ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି ମଜାଲିଙ୍କ  ପ୍ରଥମ ଗୋଲ୍  ଓ ଦ୍ବିତୀୟ କ୍ବାଟରେ  ଆଉ ଏକ ଗୋଲ  ଦଳକୁ ୨-୦ ରେ ଆଗୁଆ  କରିଥିଲା ।  ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ପାଇମଧ୍ୟ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ପାରି ନଥିଲା । ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଡିଫେନସ ସହ କୋଡି ନେସନ୍ ଅଭାବ ବାରି ହୋଇ ପଡୁଥିଲା । ଚତୁର୍ଥ କ୍ବାର୍ଟରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ପକ୍ଷରୁ ୨୨ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି  ମାଟିସ୍ ଏକ ପେନାଲଟି କୁ ଗୋଲରେ  ପରିଣତ କରି ଦଳକୁ  ୩-୦ ରେ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ ।

ସେପଟେ ସୋମବାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ସ୍ପେନକୁ ଭେଟିଥିଲା ଫ୍ରାନ୍ସ ।   ପ୍ରଥମ କ୍ବାଟରର  ମାତ୍ର ୬ ମିନିଟ ଖେଳ  ପରେ ଫ୍ରାନ୍ସ  ପକ୍ଷରୁ ୨୮ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି ତିମୋତି ଏକ ଫିଲଡ ଗୋଲ କରି ଦଳକୁ ୧-୦ରେ ଆଗୁଆ କରିଥିଲେ । ଫାଷ୍ଟ ହାଫ୍ ୧-୦ ରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତୃତୀୟ କ୍ବାର୍ଟର ଯାଏଁ ଦୁଇଦଳ ବେସ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳ ପଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।  ଚତୁର୍ଥ କ୍ବାର୍ଟରରେ  ସ୍ପେନର ୯ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି ଆଲେଭେରାଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଏକ ଫିଲଡ ଗୋଲ୍  ମ୍ୟାଚକୁ  ୧-୧ ରେ ବରାବର କରିଥିଲେ ।

   Related Posts