Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

ଆଇଏସଏଫ ଗୁଳିରେ ହିଜବୂଲ୍ କମାଣ୍ଡର୍ ମସୁଦ ନିହତ : ତ୍ରାଲ୍ ପରେ ଡୋଡା ଜିଲ୍ଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁକ୍ତ, କାଶ୍ମୀର ଡିଜିପିଙ୍କ ସୂଚନା

29/06/2020 at 12:15 PM

ଶ୍ରୀନଗର ୨୯/୦୬ : ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି | ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିପାତ କରିବାକୁ ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳର ଅଭିଯାନରେ ଆଜି ଡୋଡା ଜିଲ୍ଲା ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଛି | ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଗଡ କୁହାଯାଉଥିବା କାଶ୍ମୀର ତ୍ରାଲ ସେକ୍ଟର ପରେ ଏବେ ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଡୋଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି | କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସର ଡିଜିପି ଦୀଲବାଗ ସିଂହ ଲସ୍କର-ଏ-ତୋଇବାର ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନିହତ ଖବର ଦେବା ସହ ଡୋଡା ଜିଲ୍ଲା ଆତଙ୍କବାଦ ମୁକ୍ତ ହେବା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି |

ଡିଜିପି ଦୀଲବାଗ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନନ୍ତନାଗ ଖୁଲ ଚୋୖହାର ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସ ଓ ଲୋକାଲ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଇଫଲ ୟୁନିଟ ସୋମବାର ଦିନ ସକାଳେ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଲସ୍କର-ଏ-ତୋଇବାର ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ନିହତ କରିଥିଲେ | ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଲସ୍କର ଜିଲ୍ଲା କମାଣ୍ଡର ଥିଲା ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ହିଜବୂଲ ମୁଜାହିଁଦ୍ଦିନ କମାଣ୍ଡର ମସୁଦ ଥିଲା | ଦୀଲବାଗ ସିଂହ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନିହତ ଖବର ସହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଡୋଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିପାତ କରିଦେଇଛନ୍ତି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଅନନ୍ତନାଗ ସେକ୍ଟରରେ ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଓ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି | ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦୀ ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରର ଖୁଲ ଚୋୖହାରରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା | ସୂଚନା ଆଧାରରେ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଫାଇରିଙ୍ଗ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ | ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨ଜଣ ଲସ୍କର ଓ ହଳବୁଲ କମାଣ୍ଡର ସାମିଲ ଥିଲା |

   Related Posts