Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଆଇଏସଏଫ ଗୁଳିରେ ହିଜବୂଲ୍ କମାଣ୍ଡର୍ ମସୁଦ ନିହତ : ତ୍ରାଲ୍ ପରେ ଡୋଡା ଜିଲ୍ଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁକ୍ତ, କାଶ୍ମୀର ଡିଜିପିଙ୍କ ସୂଚନା

29/06/2020 at 12:15 PM

ଶ୍ରୀନଗର ୨୯/୦୬ : ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି | ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିପାତ କରିବାକୁ ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳର ଅଭିଯାନରେ ଆଜି ଡୋଡା ଜିଲ୍ଲା ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଛି | ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଗଡ କୁହାଯାଉଥିବା କାଶ୍ମୀର ତ୍ରାଲ ସେକ୍ଟର ପରେ ଏବେ ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଡୋଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି | କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସର ଡିଜିପି ଦୀଲବାଗ ସିଂହ ଲସ୍କର-ଏ-ତୋଇବାର ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନିହତ ଖବର ଦେବା ସହ ଡୋଡା ଜିଲ୍ଲା ଆତଙ୍କବାଦ ମୁକ୍ତ ହେବା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି |

ଡିଜିପି ଦୀଲବାଗ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନନ୍ତନାଗ ଖୁଲ ଚୋୖହାର ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସ ଓ ଲୋକାଲ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଇଫଲ ୟୁନିଟ ସୋମବାର ଦିନ ସକାଳେ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଲସ୍କର-ଏ-ତୋଇବାର ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ନିହତ କରିଥିଲେ | ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଲସ୍କର ଜିଲ୍ଲା କମାଣ୍ଡର ଥିଲା ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ହିଜବୂଲ ମୁଜାହିଁଦ୍ଦିନ କମାଣ୍ଡର ମସୁଦ ଥିଲା | ଦୀଲବାଗ ସିଂହ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନିହତ ଖବର ସହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଡୋଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିପାତ କରିଦେଇଛନ୍ତି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଅନନ୍ତନାଗ ସେକ୍ଟରରେ ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଓ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି | ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦୀ ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରର ଖୁଲ ଚୋୖହାରରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା | ସୂଚନା ଆଧାରରେ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଫାଇରିଙ୍ଗ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ | ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨ଜଣ ଲସ୍କର ଓ ହଳବୁଲ କମାଣ୍ଡର ସାମିଲ ଥିଲା |

   Related Posts