Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

କରୋନା ମୁକାବିଲା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଲା ଧର୍ମର ଲଢେଇ, ଗୁଜୁରାଟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ହିନ୍ଦୁ-ମୁସଲିମଙ୍କ ପାଇଁ ତିଆରି ହେଲା ଭିନ୍ନ ଓ୍ୱାର୍ଡ

15/04/2020 at 12:17 PM

ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ୧୫|୦୪:  ଭାରତରେ ପ୍ରତିଦିନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ନୂଆ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୧ ହଜାର ଟପିଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୩୦୦ ଉପରେ ରହିଛି । ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା କାରଣରୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମଧ୍ୟ ଚାପ ରହୁଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଗୁଜୁରାତ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଧାର୍ମିକ ଆଧାରରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।ଏଠାରେ ହିନ୍ଦୁ ଓ ମୁସଲିମ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ କୋଭିଡ-୧୯ ଓ୍ୱାର୍ଡ ତିଆରି ହୋଇଛି । ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁସାରେ ଏପରି କରାଯାଇଥିବା ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି ।

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଅହମ୍ମଦାବାଦର ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଏଠାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଓ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଧର୍ମ ଆଧାରରେ ଓ୍ୱାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି । ହସ୍ପିଟାଲରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ପାଇଁ ୧୨୦୦ ଶଯ୍ୟା ରହିଛି । ଏହାକୁ ଏହେ ହିନ୍ଦୁ ଓ ମୁସଲିମଙ୍କ ପାଇଁ ବାଣ୍ଟିଦିଆଯାଇଛି । ଉଭୟଙ୍କୁ ୬୦୦ ଲେଖାଏଁ ଶଯ୍ୟା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଏଠାରେ ୧୮୬ଜଣ କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୫୦ଜଣଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଥିଲା ।ଏହା ମଧ୍ୟରୁ ୪୦ ଜଣ ମୁସଲିମ ରହିଛନ୍ତି । ଜଣେ ଆକ୍ରାନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରବିବାର ରାତିରେ ଏ-୪ ଓ୍ୱାର୍ଡର ୨୮ଜଣଙ୍କୁ ସି-୪କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ସମସ୍ତେ ଏକ ସମୁଦାୟର ଅଟନ୍ତି । ଏନେଇ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ପଚାରିବାରୁ ଉଭୟ ଧର୍ମର ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏପରି କରାଯାଇଥିବା ସେ କହିଥିଲେ ।

ହସ୍ପିଟାଲର ମେଡିକାଲ ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏଠାରେ କୋଭିଡ-୧୯ ହିନ୍ଦୁ-ମୁସଲିମ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଓ୍ୱାର୍ଡ ତିଆରି ହୋଇଛି । ଏହି କାମ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଆଦେଶ ପରେ ହିଁ ହୋଇଛି ।

   Related Posts