Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଜମାତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରତି ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଗିରଫ ହେଲେ ପୂଜା ପାଣ୍ଡେ

8/04/2020 at 1:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୮|୦୪: ଅଖିଳ ଭାରତ ହିନ୍ଦୁ ମହାସଭାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଚିବ ପୂଜା ଶକୁନ୍ ପାଣ୍ଡେଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । କାରଣ ସେ ତବଲୀଗୀ ଜମାତରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ଏପରିକି ଜମାତରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗୁଳି କରାଯାଉ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ଏନେଇ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ । ଏହାସହ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମୌଲାନାଙ୍କୁ ଗୁଳି କରାଯାଉ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।

ଏକ ପ୍ରେସ କନଫରେନ୍ସରେ ପୂଜା କହିଥିଲ ଯେ, ସେ ୧୩୦ କୋଟି ଜନତାଙ୍କ ତରଫରୁ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । କରୋନା ଭାଇରସ ବ୍ୟାପିବା ପାଇଁ ମୌଲାନାମାନେ ଦାୟୀ । ସେମାନେ ପୋଲିସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଜମାତ ଉପରେ ବ୍ୟାନ ଲଗାଯାଉ । ସେମାନେ ଦେଶରେ ଏହି ମହାମାରୀ ସଂକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଗୁଳି କରାଯାଉ ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ପୂଜା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥିଲେ । ସେ ଜାନୁଆରୀ ୩୦, ୨୦୧୯ରେ ମହାତ୍ମ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପୁଣ୍ୟତିଥୀରେ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ କୁଶପୁତଳିକାକୁ ଗୁଳି ମାରିଥିଲେ । ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ସେ ଓ ତାଙ୍କ ପତି ଜେଲ ଯାଇଥିଲେ ।

ପୋଲିସର କହିବାନୁସାରେ, ଗାନ୍ଧୀପାର୍କ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ପୂଜା ଓ ତାଙ୍କ ପତି ଅଶୋକ ପାଣ୍ଡବେଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଇଛି । ଆଇପିସି ଧାରା ୧୫୩ଏ ଓ ୫୦୨(୨)ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । କାରଣ ସେ ଏକ ସମୁଦାୟ ଉପରେ ବିବଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ ।

   Related Posts