Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

କାମ ମିଳୁନି-ଚିନ୍ତାରେ କଳାକାର : ହିମାନୀ ଶିବପୁରୀ କହିଲେ, ‘ଅଭାବରେ ତିଷ୍ଠିବା ବହୁତ ମୁସ୍କିଲ’

18/05/2021 at 1:51 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୦୫: କରୋନା ପାଇଁ ମନୋରଞ୍ଜନ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀ ସହିତ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି, ଯାହା ଫଳରେ ଏହା ସହ ଜଡିତ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଛି । ନିକଟରେ ହିମାନୀ ଶିବପୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ସେହି ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ, ଯେଉଁମାନେ ବୟସ୍କ ଅଟନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଏହିପରି ଅଭିନେତାମାନଙ୍କର କୌଣସି ଇନକମ୍ ହୋଇନଥାଏ। ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀର ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ଅର୍ଥନୈତିକ ଗଠନରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ହିମାନୀ ଶିବପୁରୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେପରି ସେମାନେ ଆବଶ୍ୟକ ସମୟରେ ବିଚଳିତ ନହୁଅନ୍ତି।

ହିମାନୀ ଶିବପୁରୀ କହିଛନ୍ତି- ‘ଏହା ବହୁତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ। ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ, ବିଶେଷତଃ ଯେଉଁମାନେ ବୃଦ୍ଧ, ଆମେ ସେତେବେଳେ ରୋଜଗାର କରିଥାଉ ଯେତେବେଳେ କାମ କରିଥାଉ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କାମ ନାହିଁ, ଏହା ଏକ ସଂଘର୍ଷ । ଆମ ପାଖରେ କେହି ସାହାରା ନାହାଁନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି କୁହନ୍ତି କିନ୍ତୁ ନା ଏହାକୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯାଇଛି ନା ଏହା ସେପରି କାମ କରେ । କାମ ଅଭାବ ହେତୁ ଆମର ରୋଜଗାର ଶୂନ … କିନ୍ତୁ ଏହା ଆମର ଦୋଷ କି? ‘

୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗତ ଏକ ବର୍ଷକୁ ସଂଘର୍ଷର ନାମ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି- ‘ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ଆମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀରେ ଇନକମ୍ ବହୁତ କମ୍ ହେଉଛି । ଏହା ଏକ ବହୁତ ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତି । ଆମେ ଅଭିନେତାମାନେ ବୋଧହୁଏ ଏତେ ଖରାପ ସ୍ଥିତିରେ ନାହୁଁ, ଯେଉଁଥିରେ ଆହୁରି ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସଂଘର୍ଷ ହେଉଛି ସଂଘର୍ଷ । ଆମର କୌଣସି ପ୍ରୋଭିଡେଣ୍ଟ ଫଣ୍ଡ ନାହିଁ, କୌଣସି କେୟାର ଫଣ୍ଡ ଭଳି କିଛି ନାହିଁ, ଯାହାକୁ ଆମେ କଠିନ ସମୟରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବୁ । ଆମ ପାଖରେ ପେନସନ୍ ନାହିଁ, ଆମେ କଣ କରିବୁ? ‘ ତେବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଶା ହରାଇ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଦିନେ ସବୁ ଠିକ୍ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଅଛନ୍ତି।

   Related Posts