Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଲକଡାଉନ୍ ଗିଫ୍ଟ : ୩୦ ବର୍ଷରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ସାହାରନପୁରରୁ ଦେଖାଗଲା ହିମାଳୟ, ପ୍ରଦୂଷଣ ହ୍ରାସରୁ ମିଳିଲା ସୁଯୋଗ

30/04/2020 at 5:01 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ୩୦|୦୪: ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସର ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଲକଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ସାହାରାନପୁରରେ ଏହାକୁ କଡାକଡି ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । ଫଳରେ ଗାଡି ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ନିଜ ଘର ମଧ୍ୟରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଅନେକ ଶିଳ୍ପାନୁଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ତେଣୁ ଏହି ସହରରେ ପ୍ରଦୂଷଣ ମାତ୍ରା କମିଯାଇଛି । ଏଠାରେ ଏକ୍ୟୁଆଇ ୫୦ ତଳେ ରହିଛି । ଫଳରେ ଏଠାରୁ ୩୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ହିମାଳୟର ଶୃଙ୍ଗ ଦେଖାଯାଉଛି ।

ଏପ୍ରିଲ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ପଞ୍ଜାବ ଜଳନ୍ଧର ବାସିନ୍ଦା ସକାଳୁ ଉଠିବା ପରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ଧଉଳାଧର ପାହାଡ ଦେଖି ଚକିତ ହୋଇପଡିଥିଲେ । ସାହାରନପୁରବାସୀ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଗୁରୁଜନଙ୍କ ଠାରୁ କେବଳ ହିମାଳୟ ଦେଖାଯାଉଥିବା କଥା ଶୁଣିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଲକଡାଉନ୍ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ ।

ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୟ କୁମାରଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସାହାରନପୁରରୁ ହିମାଳୟ ଶୃଙ୍ଗର ଦୂରତା ହେଉଛି ୨୦୦ କିମି । ଏହା କ୍ୱଚିତ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । ସେମାନେ ଗତ କିଛି ଦଶନ୍ଧୀ ଧରି ଏପରି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ପାଇନଥିଲେ ।  ଆଇଏଫଏସ ଅଫିସର ରମେଶ ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କଘରଟୁ ଗଙ୍ଗୋତ୍ରୀର ଶୃଙ୍ଗ ଦେଖାଯାଉଛି । ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି । କେବଳ ଲକଡାଉନ୍ ନୁହେଁ ବର୍ଷା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦୂଷଣ କମିଯାଇଛି ।

ଏହି ଫଟୋକୁ ଦୁଷ୍ଯନ୍ତ ନାମକ ଜଣେ ଇନକକମ୍ ଟ୍ୟାକସ୍ ଇନସପେକ୍ଟର ଉଠାଇଛନ୍ତି । ସେ ଏହାକୁ ଟ୍ୱିଟରେ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts