Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ଜମାତ ଫେରନ୍ତାଙ୍କୁ ଡିଜିପିଙ୍କ ଅଲ୍ଟିମେଟମ୍ ! ସ୍ଥିତି କିମ୍ବା ଗସ୍ତ ସଂପର୍କରେ ସୂଚନା ନଦେଲେ ରୁଜୁ ହେବ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା

5/04/2020 at 6:37 PM

ସିମଲା ୫।୪: ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି । ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩,୦୦୦ ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଛି । ସେହିଭଳି ୭୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି । କରୋନା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଦେଶର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ଦେଶରେ ୨୧ ଦିନିଆ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କରୋନା ମୁକାବିଲା ନେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଉଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀର ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମରକଜରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଡିଜିପି ଅଲ୍ଟିମେଟମ୍ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ସ୍ଥିତି କିମ୍ବା ବିଦେଶ ଗସ୍ତ ସୂଚୀ ନଲୁଚାଇବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି ।

ଡିଜିପି ଜମାତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସୂଚନା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ, ପୋଲିସ କିମ୍ବା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଜଣାଇବା ଉଚିତ୍ । ଯଦି ସେମାନ ସୂଚନା ନଦିଅନ୍ତି ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବ । ଏବିପି ନ୍ୟୁଜ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଡିଜିପି ଭିଡିଓ ରିଲିଜ୍ କରି ଏହି ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଲୁଚାଇଥିବାରୁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିଚାଳନା ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮୫ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୧୭ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ପୋଲିସ । ଏହାସତ୍ତ୍ବେ ଲୋକମାନେ ନିଜେ ଆଗକୁ ଆସୁନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥିତି କିମ୍ବା ଗସ୍ତ ସୂଚନା ଦେଉନାହାଁନ୍ତି । ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଲୋକଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ସଚେତନ କରାଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀ ଜମାତରୁ ଫେରିଥିବା ହିମାଚଳର ୬ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

   Related Posts