Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୭୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଲଦାଖରେ ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା କେବେ ସମାପ୍ତ ହେବ ? ଡ୍ରାଗନ ସହ ୧୨ତମ ବୈଠକ ଆସନ୍ତାକାଲି
  • ||
  • ବାଂଶପାଳ : ଗାଁରେ ପଶି ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ଦନ୍ତା, କାନ୍ଥ ପଡି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଅଲୋଡା ହେଲା ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର, ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ରାସ୍ତା କଡକୁ ଛିଟିକି ପଡିଲେ ୨ ଚାଳକ : ମେଡିକାଲରେ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଟକ : ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ସହ ୧୦ହଜାର ଜରିମନା : ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଦେବେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSSC ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପିଏସ୍ : ଜବତ ହେଲାଣି ନଗଦ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସହ ଫ୍ଲାଟ୍ ଆଉ ପ୍ଲଟ୍
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଚିଙ୍ଗୁଡି ବନ୍ଧରେ ଅଘଟଣ : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ୬ ଓଡିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବଦଳିଲା ନିୟମ : ୬୩,୩୦୩ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ପାଇବେ ପଦୋନ୍ନତି, ରେସିଡେନ୍ସି ପିରିୟଡ୍ କମାଇଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ : ୧ କେଜି ୪୮ ଗ୍ରାମ୍ ଧଳାଜହର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||

ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମଲାରେ ୨୪ ବର୍ଷୀୟ ଯବାନ ଶହୀଦ, ନଭେମ୍ବରରେ ହୋଇଥାନ୍ତା ବାହାଘର…

1/08/2020 at 1:18 PM

ହମିରପୁର ୦୧/୦୮ : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଆଉ ଜଣେ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି | ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ହମିରପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି | ୨୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଶହୀଦ ରୋହୀନ କୁମାରଙ୍କ ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ବିବାହ ହେବାର ଥିଲା | ଶହୀଦ ଯବାନ ଭାରତୀୟ ସେନାର ୧୪ ପଞ୍ଜାବ ରେଜିମେଣ୍ଟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ | ସେ ୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ସେନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ |

ହମିରପୁର ଡିସି ହରିକେଶ ମିନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହୀନ କୁମାର ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଖବର ମିଳିଛି | ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅଧିକ ତଥ୍ୟ ଆସିନାହିଁ | ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ ଫୋନରେ ଖବର ଦିଆଯାଇଛି | ନିକଟରେ ଚୀନ ସେନା ସହ ହିଂସାରେ ହମିରପୁରର ୨୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯବାନ ଅଙ୍କୁଶ ମଧ୍ୟ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ |

ରୋହୀନ କୁମାରଙ୍କ ପିତା ରସିଲ ସିଂହ ମିଠା କାରିଗର | ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ତାଙ୍କର ବିବାହ ହେବାର ଥିଲା | ବିବାହ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଥିଲା | କିନ୍ତୁ ହଠାତ ଏହି ଦୁଖଦ ଖବର ପରିବାରକୁ ଦୋହଲାଇ ଦେଇଛି | ହମିରପୁର ବଡସରର ହନେ ଯବାନ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଳେହରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ |

ପାକିସ୍ତାନ ଲଗାତାର ସୀମାରେ ଅସ୍ତ୍ର ବିରତି ଉଲଙ୍ଘନ କରି ଫାଇରିଙ୍ଗ କରୁଛି | ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ରଜୋରିରେ ପାକିସ୍ତାନ ତରଫରୁ ହୋଇଥିବା ଫାଇରିଙ୍ଗରେ ରୋହୀନ କୁମାର ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି |

ଅପରପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର କୂପବାଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମକୁ ଅସଫଳ କରି ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଓ ଗୋଳାବାରୁଦ ଜବତ କରିଛି | ସୁରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପ୍ରବକ୍ତା କର୍ଣ୍ଣଲ ରାଜେଶ କାଲିୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶୁକ୍ରବାର ଭୋର ପାଖାପାଖି ୩ଟା ସମୟରେ କୂପବାଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ମାଛିଲ ସେକ୍ଟରରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ୬୦୦ ମିଟର ଦୂରରେ ଅଜଣା ଲୋକଙ୍କ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟବହାର ନେଇ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ | ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ସେନା ଅଟକାଇ ଦେଇଥିଲେ | ଲଗାତାର ବୁଲି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା | ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଦୁଇଟି ଏକେ ରାଇଫଲ, ଗୋଟିଏ ସ୍ନାଇପାର ରାଇଫଲ, ୮ଟି ଗୋଳାବାରୁଦ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଛି |

   Related Posts