Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ୭୪ ଜଣ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ସର୍ଦାର ଫେରାର
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ, ବାସଭବନ ସମେତ ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କୌଶାମ୍ବି : ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡ଼ି ଉପରେ ଓଲଟି ପଡ଼ିଲା ବାଲି ଭର୍ତ୍ତି ଟ୍ରକ୍ ,୮ମୃତ
  • ||
  • ଆମେରିକାରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ଭୟଙ୍କର : ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ୧୦ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୫୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୮୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୫୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୬୦୪ ନୂଆ କୋଭିଡ଼ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଶତାବ୍ଦୀ ଓ ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ ଚୋରି କରି ବିମାନରେ ଫେରୁଥିଲେ ଚୋର, ୨ ଗିରଫ

3/11/2020 at 9:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩।୧୧:  ଜିଆରପି ଓ ଆରପିଏଫ୍ ରାଜଧାନୀ ଏବଂ ଶତାବ୍ଦୀ ଭଳି ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ଚୋରି କରୁଥିବା ଏକ ୨ ସଦସୀୟ ଚୋର ଦଳକୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଏମାନେ ଖାସ ଚୋରି କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏଭଳି ଟ୍ରେନ୍‌ମାନଙ୍କରେ ଉଠୁଥିଲେ ଓ ଚୋରି କରିବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ରେ ପୁଣି ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫେରିଯାଉଥିଲେ। ଏହି କ୍ରମରେ ଏହି ଚୋର ଦଳ ମୋଟ ୩ଟି ଚୋରି କରିଥିବ ଜଣାପଡିଛି।

ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଜନୈକ ବିଜେପି ସାଂସଦ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଭ୍ୟାନିଟ୍ ଚୋରି ପୋଲିସର ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଥିଲା।  ଏହି ଚୋର ଦଳ ଭ୍ୟାନିଟି ବ୍ୟାଗ୍‌ ସହ ସାଂସଦଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଚୋରାଇ ନେଇଥିଲେ। ତେବେ ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ସେମାନେ ତୃତୀୟ ଚୋରିକରି ଧରାପଡିଛନ୍ତି। ଗୋଷ୍ଠୀର ଜଣକୁ ପୋଲିସ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସହଯୋଗୀ ମଧ୍ୟ ଧରାପଡିଛି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ମୁଜଫରପୁର ସାଂସଦ ଅଜୟ ନିଷାଦଙ୍କ ପତ୍ନୀ ରମା ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୨୭ ତାରିଖ ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବା ଲାଗି ପାଟନାରୁ ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଉଠିଥିଲେ। ଆରକ୍ଷଣ ଅନୁସାରେ ସେ ଟ୍ରେନର ଫାଷ୍ଟକ୍ଲାସ୍‌ ଏସି ଏଚ୍‌ ୱାନ୍‌ କୋଚରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଭ୍ୟାନିଟି ବାଗ୍ ଚୋରି ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହି ବ୍ୟାଗରେ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିଲା। ମାମଲାରେ ସାଂସଦ ଦିଲ୍ଲୀ ଷ୍ଟେସନସ୍ଥିତ ଜିଆରପି ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ।

ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ କାନପୁର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଠିକଠାକ ଥିଲା। ତେବେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଷ୍ଟେସନ ଛାଡିବା ପରେ ରମା ୱାସ୍‌ ରୁମ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଚୋର ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଉଠାଇ ନେଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ବେଳେ ରମାଙ୍କ ବଗିକୁ ଜଣେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ଉଠିଥିବାର ଜଣାପଡିଥିଲା। ଏଥିରୁ ଟ୍ରେନର ରିଜର୍ଭେସନ ଲିଷ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଟ୍ରେନରେ ଲଗାତାର ୩ ଦିନ ଯାତ୍ରା କରିଥିବାର ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା। ଏଥିରୁ ରିଜର୍ଭେସନ ତଥ୍ୟରୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ସର୍ଭିଲାନ୍ସରେ ରଖା ଯାଇଥିଲା।

ତଦନ୍ତରେ ପୋଲିସ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିର ଫୋନ ନମ୍ବର ସକାଳେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଠାବ କରିଥିବା ବେଳେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ବେଳକୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଲାଗଲାଗ ୨ ଦିନ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ସେହିପରି ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ସମାନ ସମୟରେ ଠାବ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ନଭେମ୍ବର ୧ ଓ ୨ ତାରିଖରେ ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରୁ ସମାନ ଧରଣର ଆଉ ୨ଟି ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିଲା। ପୋଲିସ ପୁଣି ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ଯାଞ୍ଚ କରିବା ବେଳେ ସକାଳେ ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ସେହି ଅନୁସାରେ ତାକୁ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଜିଆରପି ଓ ଆରପିଏଫ କାବୁ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପୋଲିସ ପଚରା ଉଚରାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି  ନିଜକୁ ପୁନିତ କୁମାର ଓ ପିଲଭିତ ଜାହାନାବାଦର ମୁରୈନା ନିବାସୀ ବୋଲି ପରିଚୟ ଦେଇଛି। ତା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଦେବରିଆ ରାମଘର ମଲଇର ପ୍ରଦୀପ ଯାଦବକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ପୁନିତ ବିରୋଧରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଚାରବାଗ ଷ୍ଟେସନରେ ପୂର୍ବରୁ ମାମଲା ବି ରହିଛି।  ପୁନିତ ଗତ ୧୫ ଦିନରେ ୪ ଥର ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଚଢିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରତିଥର ଚୋରି କରି ସକାଳେ ଦିଲ୍ଲୀ ଷ୍ଟେସନରେ ଓହ୍ଲାଇ ଯାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ପରେ ଷ୍ଟେସନରୁ ଅଟୋ ଅଥବା ଟ୍ୟାକ୍ସିରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ ପହଞ୍ଚି ସେଠାରୁ ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଚାଲିଆସୁଥିଲା।

   Related Posts