Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍, ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଆଡମିଶନ ମନା
  • ||
  • ସରିଲା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକ, ୯ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : BMCର ପେଡ୍ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ନନ୍ ଏସି ୧୦୯୯ ଓ ଏସି ରୁମ୍ ୧୪୯୯ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ହିଂସା ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ବିଜେଡି
  • ||

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ ପରେ କଂଗ୍ରେସରେ ଏବେବି ଲାଗିରହିଛି ହାଇଡ୍ରାମା, ନା ସରୁଛି ସମୀକ୍ଷା ନା ହେଉଛି ଦଳର ପୁନର୍ଗଠନ

30/06/2019 at 6:49 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩୦|୬: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ ପରେ କଂଗ୍ରେସରେ ଏବେବି ଲାଗିରହିଛି ହାଇଡ୍ରାମା । ପରାଜୟର କାରଣ ଖୋଜିବାକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ୧ ମାସ କଣ୍ଟ  ଆଜି ପୁରିଲା ।  ହେଲେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇପାରିଲାନି ସମୀକ୍ଷା ।  ସେପଟେ ଖୋଦ ରାହୁଲ ମଧ୍ୟ ପଦ ଛାଡ଼ିବା ଜିଦ୍‌ରେ ଅଟଳ ।  ଆଉ ତାକୁ ନେଇ ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସରେ ଛୁଟିଛି ଏବେ ଇସ୍ତାଫର ସୁଅ।

କଂଗ୍ରେସରେ ହଟଚମଟ । ମାସେ କଣ୍ଟ ପୂରିଲା କିନ୍ତୁ ପରାଜୟର କାରଣ ଖୋଜା ସମୀକ୍ଷା ସରିଲାନି।  ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସର ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟର କାରଣ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ମେ ୩୦ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିଥିଲା ବୈଠକ । ମାସେ ଭିତରେ କାରଣ ଖୋଜିବା ଲାଗି ଦିଆଯାଇଥିଲା କଣ୍ଟ ।୨୧ ଜଣିଆ କମିଟିକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା ଯେ ୩୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ପରାଜୟର ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ୬ଟି ସବ୍ କମିଟି ଗଠନ କରାଯିବ । ପ୍ରତି କମିଟିରେ ୫ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ରହିବେ ଏବଂ ପ୍ରତି କମିଟିକୁ ୫ ଟି ଜିଲ୍ଲାର ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯିବ।  ସମସ୍ତ କମିଟି ମାସେ ଭିତରେ ସେମାନଙ୍କ ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦେବେ । ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଥିବା ମାସେ କଣ୍ଟ ଆଜି ପୂରିଛି ହେଲେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତଦନ୍ତ କିନ୍ତୁ ସରିନି ।

ନିର୍ବାଚନରେ ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ ପରେ ଏବେ ବି ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସରେ ସଙ୍କଟ ଲାଗିରହିଛି । ନିଜ ମୁଣ୍ଡକୁ ପରାଜୟର ଦୋଷ ନେଇ ସଭାପତି ପଦ ଛାଡିବାକୁ ଅଡି ବସିଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି । ହେଲେ ତାଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି।  ରାହୁଲଙ୍କୁ  ସମର୍ଥନ କରି ଗତ ୨ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ପୁରୁଖା ନେତା ନିଜ ନିଜ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ।  ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ର ୩୫ ଜଣ ସଦସ୍ୟ, ହରିୟାଣା, ମେଘାଳୟ, ଛତିଶଗଡ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ  ବହୁନେତା ସେମାନଙ୍କ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇସାରିଛନ୍ତି।

୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖିନ ହୋଇଥିବା କଂଗ୍ରେସରେ ଏବେ ଇସ୍ତଫାର ସୁଅ ମୋଦିଙ୍କ କଂଗ୍ରସ ମୁକ୍ତ ଭାରତ ଅଭିଯାନକୁ ଆହୁରି ବଳ ଯୋଗାଇବ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି।

   Related Posts