Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ସରକାରୀ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିନାହାନ୍ତି ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେ ; ମୁଖ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଅବମାନନା ନୋଟିସ୍ ଜାରି କଲେ କୋର୍ଟ

20/07/2020 at 1:27 PM

ଜୟପୁର ୨୦/୦୭ : ରାଜସ୍ଥାନ ହାଇକୋର୍ଟ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେଙ୍କୁ ସରକାରୀ ବାସଭବନ ଖାଲି କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲେ | ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିନାହାନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ହାଇକୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି | କୋର୍ଟ ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେଙ୍କୁ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିବା ମାମଲାରେ ରାଜସ୍ଥାନର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ରାଜୀବ ସ୍ୱରୂପଙ୍କୁ ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟଙ୍କ ଅବମାନନା ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛନ୍ତି | ଏହି ମାମଲାରେ ଆଗାମୀ ଶୁଣାଣି ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୦ ତାରିଖରେ ହେବ | 

ରାଜସ୍ଥା ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲାରେ ଆଇନଜୀବୀ ବିମଲ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିବା ମାମଲାରେ ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେଙ୍କୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ନୋଟିସ ଦିଆଯାଇନାହିଁ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଧାୟକ ଭାବେ ବଙ୍ଗଳା ଆଲର୍ଟ କରାଯାଇପାରିବ କିନ୍ତୁ ସେଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଡର ପାସ କରିବାକୁ ହେବ | ଅଶୋକ ଗେହଲତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବାରେ ୨-୩ ଦିନ ପରେ ନିଜ ଲେଭଲରେ ବଙ୍ଗଳା ଆଲର୍ଟ କରିଥିଲେ | ଓକିଲ ବିମଲ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେଙ୍କୁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଯେଉଁସବୁ ସୁବିଧା ଦିଆଯାଇଛି ସରକାରଙ୍କୁ ସେ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନେବା ଉଚିତ | 

ରାଜସ୍ଥାନରେ ରାଜନୈତିକ ସଙ୍କଟ ଆରମ୍ଭ ହେବାପରେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେଙ୍କ ବଙ୍ଗଳା ଆଲର୍ଟମେଣ୍ଟ ଓ ସେ ଚୁପ ଥିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା | ସଚିନ ପାଇଲଟ ଓ ଅଶୋକ ଗେହଲତ ବିବାଦ ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅନେକ ଦିନ ପରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ଯାହାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କର ଓ ଗେହଲତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିକଟରର ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଇଛି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସରକାରୀ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ବସୁନ୍ଧରା ରାଜେଙ୍କୁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲତ ରାଜେଙ୍କ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରାଇନଥିଲେ କି ନୋଟିସ ମଧ୍ୟ ଦେଇନଥିଲେ | ଅପରପକ୍ଷରେ କିରୋଡ଼ିଲାଲ ମିଣା ଓ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ପାହାଡିଆଙ୍କ ଠାରୁ କୋର୍ଟ ଆଦେଶ ପାଳନ କରି ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରାଇଥିଲେ |

   Related Posts