Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୯୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଓଡିଶା ହାତରୁ ଖସୁଛି ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ, ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଟାଣୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ୧୫ ଦିନ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦେଉଥିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ନେଇ କରୁଥିଲା ବ୍ଲାକମେଲିଂ…
  • ||
  • ତାତିରୁ ଏବେ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, ଆହୁରି ଛଟପଟ କରିବ ଖରା
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି : ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ, କୋର୍ଟ ଭିତରକୁ ଛାଡିଲେନି ବିଚାରପତିଙ୍କୁ

23/12/2019 at 6:27 PM

ସମ୍ବଲପୁର ୨୩।୧: ସମ୍ବଲପୁରରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ପୁଣି ଆନ୍ଦୋଳନ । ଜିଲ୍ଲା ଓକିଲ ସଂଘ ଓ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ଓକିଲ ସମୂହ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଆଜିଠାରୁ ତିନିଦିନିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । ପ୍ରଥମଦିନରେ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ଅଦାଲତ ଅଚଳ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

ପୁଣି ଥରେ ଓକିଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ । ସମ୍ବଲପୁରରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ, ଆଜି ଠାରୁ ତିନିଦିନ ଧରି ଏହି ବନ୍ଦ ପାଳନ ହେବ । ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମେତ କୋର୍ଟକଚେରୀ, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଅଚଳ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ । ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ଓକିଲସଂଘ ଓ ୨ଶହରୁ ଅଧିକ ସଂଗଠନ ସାମିଲ୍ ହୋଇଛନ୍ତି ଆନ୍ଦୋଳନରେ । ଓକିଲମାନେ କଚେରୀଛକରେ ଧାରଣାରେ ବସିରହିବା ସହ କୌଣସି ବିଚାରପତିଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ପରିସରକୁ ଛାଡି ନଥିଲେ ନାହାଁନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅହିଂସା ଉପାୟରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତାଦିନରେ ଆନ୍ଦୋଳନର ରୂପରେଖ କଣ ହେବ ତାହା କଳ୍ପନା ବାହାରେ ବୋଲି ସିଏସି ସଂପାଦକ କହିଛନ୍ତି ।

ସରକାର ପୁର୍ବରୁ ପଶ୍ଚିମଓଡିଶାର ସମ୍ବଲପୁର ଓ ଦକ୍ଷିଣଓଡିଶାର ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିସାରି ଏ ନେଇ ବଜେଟ୍ରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟୟବରାଦ କରିସାରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ହାଇକୋର୍ଟ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତିଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ଉପରେ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଅନୁମୋଦନ ମିଳିପାରିନାହିଁ ।

   Related Posts