Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୦୨୪୨, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଫେରିବେ ନାହିଁ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ
  • ||
  • ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ୍ ଦେଖି ପୋଖରୀକୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ଯୁବକ, ମିଳିଲା ମୃତଦେହ…
  • ||
  • ଧକ୍କା ଦେଲା କାର, ଚାଲିଗଲା ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନଦୀରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଦୁଃଶାସନ, ପାରୋଲରେ ଆସି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ହୃଦରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର କେ.କେ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଧୋନୀଙ୍କ ତଲଓ୍ୱାରବାଜୀ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ କମେଣ୍ଟ କଲେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୫୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାକସିନ୍ ନେବା ପରେ ଏହି ସବୁ ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ଦିଏ ବିପଦର ସଙ୍କେତ, ହୋଇପାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ : ସତର୍କ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||

ବଜାରକୁ ଆସିଲା ହିରୋ ଏକ୍ସଟ୍ରିମ୍ ୨୦୦ଏସ ବିଏସ-୬ ବାଇକ୍ : ନୂଆ ଫିଚର୍ ନୂଆ ଷ୍ଟାଇଲ୍, ଦାମ୍ ୧ ଲକ୍ଷ ୧୫ ହଜାରରୁ ଆରମ୍ଭ

10/11/2020 at 3:47 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୦|୧୧: ହିରୋ ମୋଟରକପ୍ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଏସ-୬ ଇଞ୍ଜିନ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ୍ସଟ୍ରିମ୍ ୨୦୦ଏସ୍ ଲଞ୍ଚ୍ କରିଛି । ଏହି ପ୍ରିମିୟମ ମୋଟରସାଇକେଲ ବଜାରରେ କେଟିଏମ ୨୦୦ ଡ୍ୟୁକ୍ ଓ ବଜାଜ ପଲସର୍ ୨୦୦ ଏନଏସ ସହ ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରିବ । ଏହାସହ ଟିଭିଏସ ଆପାଚି ଆରଟିଆର ୨୦୦ ୪ଭି ଏ ପଲସର୍ ଆରଏସ୨୦୦କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ବାଇକ୍ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ।

ନୂଆ କରି ଲଞ୍ଚ୍ ହୋଇଥିବା ଏକ୍ସଟ୍ରିମ୍ ୨୦୦ ବିଏସ-୬ର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ୟ ରହିଛି ୧,୧୫, ୭୧୬ ଟଙ୍କା । ଏହାର ବିଏସ-୪ ଭର୍ସନର ଦାମ୍ ୧,୦୦,୯୦୦ ଟଙ୍କା ଥିଲା । ଅର୍ଥାତ ନୂଆ ବାଇକର ଦାମ୍ ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ୧୪,୮୧୬ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏହି ନୂଆ ଭର୍ସନରେ ଅଏଲ୍ କୁଲର୍ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଥିବା ବେଳେ ପିଅର୍ଲ କଲରରେ ଏହା ଉପଲବ୍ଧ ।

ଏକ୍ସଟ୍ରିମ୍ ୨୦୦ଏସରେ ୨୦୦ ସିସିର ଇଞ୍ଜିନ୍ ରହିଛି । ଏଥିରେ ଏକ୍ସ ସେନ୍ସ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି । ଏହି ଇଞ୍ଜିନ୍ ୧୮ ପିଏସର ପାଓ୍ୱାର ଜେନେର୍ଟ୍ କରିଥାଏ । ଏହାସହ ୧୬.୪ ଏନଏମର ଟର୍କ ମଧ୍ୟ ଜେନେରେଟ୍ କରିଥାଏ । ଇଞ୍ଜିନକୁ ଥଣ୍ଡା ରଖିବା ପାଇଁ ଅଏଲ୍ କୁଲଡ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ନୂଆ ବାଇକରେ ୭-ଷ୍ଟେପ୍ ଆଡଜଷ୍ଟେବଲ୍ ମୋନୋ ସକ୍ ସସ୍ପେନସନ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାସହ ବ୍ରେକିଂ ପାଇଁ ଏବିଏସ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ବାଇକରେ ବ୍ଲୁ-ଟୁଥ୍ କନେକ୍ଟିଭିଟି, ନାଭିଗେସନ୍ , ଏଲଇଡି ଡିଜିଟାଲ କ୍ଲଷ୍ଟର୍ ସହ ଗିଅର ଇଣ୍ଡିକେଟର୍ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଏହାସହ ଟ୍ରିପ୍ ମିଟର ଓ ସର୍ଭିସ୍ ରିମାଇଣ୍ଡର ଭଳି ଆଡଭାନ୍ସଡ୍ ଫିଚର୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।  

   Related Posts