Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ବାଇକ୍ ପଛ ପଟେ ବସୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ, କଂଗ୍ରେସ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ଦେଲା ଚେତାବନୀ

6/12/2020 at 6:17 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୬/୧୨ : ଏଣିକି ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କ ସହିତ ପଛରେ ବସିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ। ଏ ଭଳି ଟ୍ୱିଟ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛି ଏସଟିଏ । ବିନା ସଚେତନରେ ଏଭଳି ଆଇନ ସାଧାରଣ ଲୋକ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ କଂଗ୍ରେସ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିବାବେଳେ, ବିଜେପି କହିଛି ୨ ରୁ ୪ ମାସ ସମୟ ଦରକାର ।

ସାଢ଼େ ଚାରିକୋଟି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଟ୍ୱିଟ । ଟ୍ୱିଟକୁ ନେଇ ବଢୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ। ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ପ୍ରାଧିକରଣ ବା ଏସଟିଏ କରିଥିବା ଟ୍ୱିଟକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ଏଭଳି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ନା ପୂର୍ବ ସୂଚନା ନା ସଚେତନ, ଏଥର କୁହାଗଲା ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କ ସହିତ ପଛରେ ବସିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିବି ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ନଚେତ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଫାଇନ ସହିତ ଗାଡିଚାଲକଙ୍କ ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ ହେବ । ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ଆସିଥିବା ଏକ ଅଇନ ଆଧାରରେ ଏସଟିଏ କମିଶନରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଆଦେଶ ନାମ ଜାରି କରଯାଇଛି । ସେପଟେ କିଛି ଲୋକ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିବାବେଳେ, ଆଉକିଛି ଲୋକ ରାଜ୍ୟରେ ହିଟଲର ଶାସନ ଚାଲିଥିବା କହିଛନ୍ତି।

ସାଧାରଣରେ ଏଭଳି ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାବେଳେ, କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହା ଭଲ ପଦକ୍ଷେପ, ହେଲେ ଓଡ଼ିଶାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ ପାଇଁ ଦୁଇ ତିନିମାସ ସମୟ ଦରକାର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ପ୍ରଦୀପ୍ତ ନାୟକ । ସରକାର ମନମୁଖୀ ଚଳେଇଛନ୍ତି, ସେପଟେ ଖଣି ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରନ୍ତୁ। ସରକାର ଲୋକ ସଚେତନ ନକରି ଲାଗୁ କରିବା ଭୁଲ। ଆଗାମୀ ଦିନରେ କଂଗ୍ରେସ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବ ।

ଲୋକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଆଇନ ଆଣିବା ଭଲକଥା ହେଲେ, ବିନା ସଚେତନରେ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ଠିକ ନୁହେଁ ବୋଲି ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭିନ୍ନ ଦଳ ପରିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି।

   Related Posts