Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୬୬୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ସରକାର ଓ କୃଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ବିଫଳ: ପୁଣି ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା, ଜାରି ରହିବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • ସୋର : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରାସ୍ତା କଡ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍ଦୁ, ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍, ପରମିଟ୍ ନଥାଇ ପରିବହନ ହେଉଥିଲା ଅଧିକ ଓଜନର ସାମଗ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଦୁଇ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ମୃତ, ବାପା-ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଦାଦା ବଟି ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ, ମାଉଜର ଓ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବର୍ଷାରେ ମୁମ୍ବାଇ ବେହାଲ, ଘର ଭୂଷୁଡି ୮ ଆହତ, ନବି ମୁମ୍ବାଇରେ ଭାସିଲେ ଗାଡି, ଟ୍ରେନ ଓ ବିମାନ ସେବା ପ୍ରଭାବିତ

8/07/2019 at 5:15 PM

ମୁମ୍ବାଇ :  ଆର୍ଥିକ ରାଜଧାନୀ ମୁମ୍ବାଇ ପ୍ରତି ମୌସୁମୀ ବେଶ୍ ମେହରବାନ ଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଛି। ପ୍ରଥମ ବର୍ଷାରେ ମୁମ୍ବାଇ ଓ ଉପନଗରୀୟ ଅଞ୍ଚଳ ଗୁରୁତର ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ, ଏବେ ପୁଣି ବର୍ଷା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଅସମ୍ଭାଳ କରିଦେଇଛି। ଭିଷଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଗୋବଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଘର ଭୂଷୁଡି ପଡିବାରୁ ୮ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ନବୀ ମୁମ୍ବାଇ ଅବସ୍ଥା ଉଦବେଗଜନକ ହୋଇପଡିଛି। ବର୍ଷାପାଣି  ନିଷ୍କାସିତ ହୋଇ ନପାରି ବନ୍ୟା ଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି। ଫଳରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ  ପାର୍କ ହୋଇଥିବା ବାହନ ଖେଳନା ଭଳିପାଣିରେ ଭାସୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ୱେଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ହାଇ-ୱେ ଏକରକମ ଠପ ହୋଇଯାଇଛି। ହାଇ-ୱେରେ ଟ୍ରାଫିକ ଜାମ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ନିମନ୍ତେ ପୁରା ଫୋର୍ସ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ଟ୍ରାଫିକ ଡିସିପି ଶାହଜୀ ଉମାପ । ବର୍ଷାରେ ସଡକ ଗମନା ଗମନ ଠପ ହୋଇପଡିଥିବା ବେଳେ ରେଳ ଟ୍ରାକ୍ ବି ଏଥିରୁ ବର୍ତ୍ତିନି। ବିକ୍ରୋଲି-କାଞ୍ଜୁର ରେଳ ଧାରଣା ପାଣିରେ ବୁଡି ରହିବା କାରଣରୁ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ଏଣୁ ସୋମବାର ହଜାର ହଜାର ମୁମ୍ବେଇକର ନିୟମିତ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପାରି ନାହାନ୍ତି।

କେବଳ ସଡକ କି ରେଳ ନୁହେଁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ଭୀଷଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ମହାରାଜ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ବିମାନ ଉଡାଣ ଓ ଅବତରଣ ଉଭୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ବର୍ଷାରେ ଦୂରକୁ ଦେଖି ହେଉନଥିବାରୁ ବିମାନ ବନ୍ଦରକୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଆସୁଥିବା ବିମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଏୟାରପୋର୍ଟକୁ ଡାଇଭର୍ଟ କରାଯାଉଛି। ଏଥିରେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ୯ ଜୁଲାଇ ବର୍ଷା ସତର୍କତା ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କିତ କରିଛି। ଆଇଏମଡି ୱେବ୍ ସାଇଟ୍ ରେ ବର୍ଷା ପାଇଁ ଜାରି ଚେତାବନୀରେ ଗୁରୁବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ତର କୋଙ୍କଣର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ଭିଷଣ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା କରଯାଇଛି। ତେବେ ଏଥିନିମନ୍ତେ ୟେଲୋ ଆଲର୍ଟ ଲାଗିଥିବାରୁ ଲୋକେ ସାମାନ୍ୟ ଆଶସ୍ତ ଅଛନ୍ତି।

   Related Posts