Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟଳିଗଲା ମୃତ୍ୟୁ, ଅଳ୍ପକେ ମରଣ ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍କୁଟି ଚାଳକ : ସିସିଟିଭିରେ ଛାତିଥରା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୧୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ହଠାତ ହେଲା ବରଫ ଝଡ, ପବ୍‌ରେ ଫସିଗଲେ ୬୧ ଗ୍ରାହକ : ୩ ଦିନ ପରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ମା’ ସୁରେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ଦେବୀଙ୍କ ରୁପା ମୁକୁଟ
  • ||
  • ବୁଧବାରଠୁ କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା, ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧି
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ୱାଦ’, ୪ ତାରିଖରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ‘ସାଗର କବଚ ଓଡି-୨୧’, ସମରାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଓ ମେରାଇନ୍ ପୋଲିସ
  • ||

ହିମାଚଳର ବର୍ଷା ତାଣ୍ଡବ: ୭ଜଣଙ୍କ ଶବ ଉଦ୍ଧାର, ଅନେକ ନିଖୋଜ, ୧୮୩ଟି ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ

28/07/2021 at 4:29 PM

ଶିମଲା ୨୮/୦୭ : ଗତ ଚବିଶ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଲଗାତାର ବର୍ଷା ହେତୁ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ବହୁ ଜୀବନ ଓ ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଲାହଲ୍ ସ୍ପିତି ଜିଲ୍ଲାରେ ରାଜ୍ୟର ଅଧିକାଂଶ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଠାରେ ୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଦୁଇ ଆହତ ଏବଂ ୪ ଜଣ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି। ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ୬ ଟି ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି କିନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିନାହିଁ | ଜଣେ ଆହତଙ୍କୁ କୁଲୁ ପଠାଯାଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆସିଥିବା ବନ୍ୟାରେ କିଛି ଗାଡି ଭାସି ଯାଇଛି ଏବଂ ସେଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ କିଛିଟା ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି।

ଚମ୍ବାସ୍ଥିତ ସଲୁନି ପାହାଡରୁ ଖସିପଡିବାରୁ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଚାନେବରରେ ଜଣେ ଜେସିବି ହେଲପରଙ୍କ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖବର ମିଳିନାହିଁ | ପଠାନକୋଟ ଚମ୍ବା ରାଜପଥ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଦ୍ୱିପ୍ରହର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ଲାହଲର ୧୦ ଟି ସ୍ଥାନରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ହୋଇଛି | କୀର୍ତିଂଗ ଗାଁରେ ପ୍ରାୟ ୬୦ ଟି ଗାଡି ଫସି ରହିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହିମାଚଳରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେଲାଣି। ତେବେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାରୀ ତରଫରୁ ଘୋଷଣା ହୋଇନାହିଁ।
କୁଲୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପାର୍ବତୀ ନଦୀକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ବ୍ରହ୍ମା ଗଙ୍ଗା ଡ୍ରେନରେ ପୁନମ (୨୫) ଏବଂ ପୁଅ ନିଙ୍କୁଜ (୪)ଙ୍କ ସହ ଦିଲ୍ଲୀର ମହିଳା ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଭାସି ଯାଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିଛି ଜଣାପଡିନାହିଁ | ମାଣିକର୍ଣ୍ଣର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ନଦୀରେ ବୁଡି ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି।

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ ଟା ସମୟରେ ଉଦୟପୁରରେ ହଠାତ୍ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ରାଜ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୁଦେଶ କୁମାର ମୋଖଟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ ଟା ସମୟରେ ଲାହୋଲର ଉଦୟପୁରରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଦୁଇଟି ଟେଣ୍ଟ ଏବଂ ଏକ ଘରୋଇ ଜେସିବି ଭାସି ଯାଇଛି | ୧୯ ବର୍ଷୀୟ ଶ୍ରମିକ ମହମ୍ମଦ ଅଲତାଫ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ନିଖୋଜ ଲୋକଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଏବଂ ଆଇଟିବିପି ଦଳ ପଠାଯାଇଛି।
କେଲାଙ୍ଗରୁ ଲେହ ରାସ୍ତାର ମଧ୍ୟ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ତେବେ ଲେହକୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିକଳ୍ପ ମାର୍ଗ କରାଯାଇଛି | କିନ୍ତୁ ଏହି ରାସ୍ତା ଦେଇ କେବଳ ଛୋଟ ଯାନ ଯାଇପାରିବ | ଲେହ ଏବଂ ମନାଲି ଟ୍ୟାକ୍ସି ୟୁନିଅନକୁ ମନାଲି ଲେହରେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଯାତ୍ରା ନକରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି |

   Related Posts