Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଆହୁରି ୨ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସହ୍ୟ ତାତି : ୪୮ଘଣ୍ଟା ହିଟ୍ ଓ୍ବେବ୍ ଜାରି ରହିବ, କିଛି ଅଂଚଳରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୫ରୁ ୪୭ ଡିଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ

20/05/2019 at 4:23 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୦|୫: ଜଳୁଛି ସାରା ଓଡ଼ିଶା । ଏଥିରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିନି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବର । ଅସହ୍ୟ ଗରମ ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ସନ୍ତୁଳି ହେଉଛନ୍ତି ସମସ୍ତେ । ଆହୁରି ୪୮ଘଣ୍ଟା ହିଟ୍‌ ଓ୍ବେବ୍‌ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ।

ଆହୁରି ୨ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସହ୍ୟ ତାତିରୁ ମିଳିବନି ନିସ୍ତାର । ଆଗାମୀ ୪୮ଘଣ୍ଟା ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ହିଟ୍‌ ଓ୍ବେବ୍‌ । ଦୁଇଦିନ ପରେ କାଳବୈଶାଖୀ ଜନିତ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ତାତି ସମାନ୍ୟ କମିପାରେ । ରାୟଗଡା,କୋରାପୁଟ, ଗଜପତି ,ଗଂଜାମ, ମାଲକାନାଗିରି,ରାୟଗଡା,କୋରାପୁଟ,ଅନୁଗୋଳ,ଢେଙ୍କାନାଳ, ଭଦ୍ରକ ,ବାଲେଶ୍ବର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା,ଓ ଯାଜପୁର ଆଦି ଜିଲ୍ଲାରେ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ତେବେ ଆଗାମୀ ଦୁଇଦିନରେ ରାଜ୍ୟର କିଛି ଅଂଚଳରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୫ରୁ ୪୭ ଡିଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇାପାରେ । ସେହିଭଳି ରାଜଧାନୀରେ ମଧ୍ୟ ତାପମାତ୍ରା ୪୧ କ୍ରସ୍‌ କରିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ଗୋଟେ ପଟେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ, ଅନ୍ୟପଟେ କୋଉଠି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ୍‌ ତ ଆଉ କୋଉଠି ବିଜୁଳି ସଂଯୋଗ ହୋଇନଥିବାରୁ ଅସହ୍ୟ ଗରମ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ  ଛଟପଟ ହେଉଛନ୍ତି ଲୋକେ । ପ୍ରବଳ ଖରା ଯୋଗୁଁ ମଜୁରୀ ଲାଗି ପେଟ ପୋଷୁଥିବା ଶ୍ରମିକମାନେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁରେ ସେଇ ଗୋଟିଏ କଥା, ଓଃ କି ଖରା, ଗରମ ।

ଅସହ୍ୟ ଖରା ଗରମରେ ତ୍ରାହି ତ୍ରାହି ଡାକିଲେଣି ଲୋକେ । ଚାତକ ଭଳି ବର୍ଷାକୁ ଅନାଇ ବସିଛନ୍ତି । ତେବେ କାଳବୈଶାଖୀ ବର୍ଷା ସାମୟିକ ଆଶ୍ବସ୍ତି ଦେଇପାରେ ।

   Related Posts