Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନରେ କରୋନା ନିୟମର ଖୁଲମ୍‌ଖୁଲା ଉଲଙ୍ଘନ, ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧୬ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡକାଇଲେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜିତ୍ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ହେବ କି ନାହିଁ ସେନେଇ ଚିନ୍ତା କରିବୁ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତକାଣ୍ଡ, ବାହା ହେବାକୁ ରାଜି ନହେବାରୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଚେଙ୍କ ଦେଲା ଭାଇ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସମୁଦ୍ରରେ ମାଛ ଧରା ବନ୍ଦ, ଆଜିଠୁ ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ବଳବତ୍ତର ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ୨ କୋଟି ୧୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍ ଆଦାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୟେଲୋ ଜୋନ୍‌କୁ ଗଲା ୫ ଜିଲ୍ଲା, ପୂର୍ବରୁ ୨ ଜିଲ୍ଲା ରହିଛି ରେଡ୍ ଜୋନ୍‌ରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : କୋଇଲା ଖଣି ମ୍ୟାନେଜର ଅଫିସରୁ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରୁ ଛତିଶଗଡକୁ ସଂଯୋଗ ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ସିଲ୍, ଅପ୍ରେଲ ୩୦ଯାଏଁ ବସ୍ ଚଳାଚଳ ଠପ୍
  • ||
  • CBSE ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମାର୍କ ସ୍ଥିର କରିବ ବୋର୍ଡ
  • ||

କୋଭିଡ୍ ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟ ଆଣିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ମହିଳା, ହାତ ବାନ୍ଧି ଦୁଷ୍କର୍ମ କଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନୀରିକ୍ଷକ

7/09/2020 at 7:53 PM

ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ ୦୭।୦୯: କେରଳରେ ପୃଥକବାସରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନୀରିକ୍କଷକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଣିଛନ୍ତି ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ। ପୋଲିସ କହିଛି ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ କନିଷ୍ଠ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନୀରିକ୍ଷକ। ସୋମବାର ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡ ସଂହିତାର ଧାରା ୩୭୬ ଆଧାରରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି।

ପଙ୍ଗୋଡେ ଥାନାର ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ମଲ୍ଲାପୁରମରେ ହୋମ ନର୍ସ ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା ୪୪ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳା ନିକଟରେ କୁଲାଥୁରୁଝା ସ୍ଥିତ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନୀରିକ୍ଷକ ତାଙ୍କୁ ପୃଥକବାସରେ ରହିବାକୁ କହିଥିଲେ। ମହିଳାଙ୍କ ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ ପରୀକ୍ଷଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ୍ ଆସିଥିଲା। ନୀରିକ୍ଷକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ ପତ୍ର ନିଜର ଫ୍ଲାଟକୁ ଆସି ନେଇ ଯିବାକୁ କହିଥିଲେ।

ମହିଳା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ସେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩ରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତାଙ୍କୁ ରଶିରେ ବାନ୍ଧି ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦିନ ହିଁ ଛାଡି ଥିଲା। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ମହିଳା ଆୟୋଗ ନିଜ ଆଡୁ ମାମଲାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନୀରିକ୍ଷକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କଠାରେ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ଘଟଣାକୁ ଦୃଢ ଶବ୍ଦରେ ନିନ୍ଦା କରି ବିଧାନସଭାରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ଚେନ୍ନିଥଲା କହିଛନ୍ତି ଦୁଷ୍କର୍ମର ଦୁଇଟି ଘଟଣାରେ ରାଜ୍ୟକୁ ଲଜ୍ଜିତ ହେବାକୁ ପଡିଛି।

ଏହି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ୧୯ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଚାଳକ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଘଟଣା ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳାଇଥିଲା। ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଶନିବାର ରାତିରେ ପତ୍ତନମଥିଟ୍ଟା ଜିଲ୍ଲାର ପଣ୍ଡାଲମ କୋଭିଡ୍ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଅଣାଯାଉଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ଚାଳକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା।

   Related Posts