Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||
  • ଅଭିନେତା ଆଶିଷ ରାୟଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’ ପ୍ରଭାବରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍, ୨ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୪୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୫୨୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଡ ଖୁଲାସା : ଯଥେଷ୍ଟ ନାହିଁ ଚିକିତ୍ସା ବ୍ୟବସ୍ଥା, ୮୪ ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଆଇସୋଲେସନ ବେଡ଼

22/03/2020 at 11:17 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୦୩ : ଭୟଙ୍କର କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ପୁରା ବିଶ୍ୱ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡିଛି | ଦେଶବାସୀ ମଧ୍ୟ ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି | ଯେନମାନେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସରକାର କ୍ୱାରେଣ୍ନାଇନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି | ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏନେଇ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏକ ବଡ ଖୁଲାସା କରିଛି | କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଜାରି କରୁଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୭ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ ୮୪ ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡ ଓ ୩୬ ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ କ୍ୱାରେଣ୍ନାଇନ ବେଡ଼ ରହିଛି | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତି ୧୧ ହଜାର ୬୦୦ ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଓ ୧୮୨୬ ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲର ଗୋଟିଏ ବେଡ଼ ରହିଛି |

ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଥିବା ଦେଖି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ରବିବାର, ଅର୍ଥାତ ଆଜି ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି | ସାଲ ୭ଟା ରୁ ରାତି ୯ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜ ଘରେ ରହିବାକୁ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି | ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ କିଛି ଶକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି | ମେଟ୍ରୋ ସେବା ନିଲମ୍ବିତ କରିଦିଆଯାଇଛି | ସମସ୍ତ ସହରର ସପିଙ୍ଗ ମଲ, ଜିମ, ହୋଟେଲ, ରେସ୍ତୋରାଁ ଆଦି ସମ୍ପୂର୍ଣ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି | ପୋଲିସକର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି | ଦେଶର ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ଏହି ଅପିଲକୁ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି | ରାଜରାସ୍ତା ଜନଶୂନ୍ୟ ହୋଇପଡିଛି | ମୋଦିଙ୍କ ଏହି ଅପିଲକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ଲୋକେ ଘରେ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି |

   Related Posts