Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ, କହିଲେ “ଅହଙ୍କାରର ନାହିଁ କୌଣସି ଭାକସିନ୍”

2/07/2021 at 12:34 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨/୭ : କଂଗ୍ରେସ ଯୁବରାଜ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ । ଭକସିନ ଉପଲବ୍ଧା ନେଇ ରାହୁଲ ପଚାରିଥିବା ପ୍ରଶ୍ନ ନେଇ ତାଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଟିକା ଉପଲବ୍ଧ ହେବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ ଯେ ଜୁଲାଇ ଆସିଲାଣି, କିନ୍ତୁ ଟିକା ଆସିନାହିଁ । ତେବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ ଜବାବ ଦେଇ ଡାକ୍ତର ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ କହିଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଅସୁବିଧା କ’ଣ ? ଡକ୍ଟର ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ ଲେଖିଛନ୍ତି,

ଗତକାଲି ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଟିକା ଉପଲବ୍ଧତା ବିଷୟରେ ମୁଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲି । ସବୁ ପରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା କ’ଣ? ସେ ପଢନ୍ତି ନାହିଁ କି? ନା ସେ ବୁଝିପାରୁନାହାଁନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପରେ ଜବାବ ନେଇ ଡକ୍ଟର ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅହଂକାର ପାଇଁ କୌଣସି ଟିକା ନାହିଁ । ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ଦକ୍ଷତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

କଂଗ୍ରେସ ଏଣିକି ନିଜର ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଡକ୍ଟର ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ ଟୀକାକରଣ ନୀତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ ଟିକାକରଣ ଅଭିଯାନ ସଂପର୍କରେ ଅନେକ ନେତାଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱହୀନ ବକ୍ତବ୍ୟ ଦେଖିଛି । ମୁଁ ଅଳ୍ପ କିଛି ତଥ୍ୟ ରଖୁଛି, ଯାହାଫଳରେ ଲୋକମାନେ ଏହି ନେତାଙ୍କ ଭାବନା ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରିବେ ।

ଜୁନ୍ ମାସରେ, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ମାଗଣା ଟୀକାକରଣର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରଠାରୁ ସରକାର ୧୧.୫୦ କୋଟି ଡୋଜ ଯୋଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ସରକାରଙ୍କ ଟୀକାକରଣ ନୀତିକୁ ଅନେକ ସମୟରେ ସମାଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି । ନିକଟରେ କରୋନା ଟିକା ଅଭାବକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏହାର ଜବାବରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ସିଏମ୍ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ମିଥ୍ୟା ଏବଂ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ବିସ୍ତାର କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts