Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାକିସ୍ତାନ: ବଲୁଚିସ୍ତାନ ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ୧୦ ସୈନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲ୍ୟାମ୍ପ୍ସ ଏମ୍‌ଡି, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଭି. ଅନନ୍ତ ନାଗେଶ୍ୱରନ ହେବେ ଭାରତର ଆଗାମୀ ମୁଖ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ପରାମର୍ଶଦାତା, ଅତିଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନରେ ପଶି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କଟୁରୀରେ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଛଡାଇନେଲେ ୭୦ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଚାଲାଣ ବେଳେ ୧୪ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଷ୍ଟେସନ ଯିବା ବାଟରେ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ୬ ଜିଲ୍ଲା ବେଶୀ ଥରିବ
  • ||

ସୁଖୋଇ-୩୦ ଇଞ୍ଜିନ ପରୀକ୍ଷା ବେଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : ନିଆଁ ଝାସରେ ଆହତ ଥିବା ୩ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ସ୍ଥିର

26/11/2019 at 10:35 AM

ଜୟପୁର ୨୬।୧୧: ସୁନାବେଡ଼ା ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ ଏରୋନଟିକ୍ସ ଲିମିଟେଡ଼ (ହାଲ୍‌)ର ସୁଖୋଇ-୩୦ ଡିଭିଜନରେ ସୋମବାର ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ବେଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା । ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ତିନିଜଣ ଅଗ୍ନିଶମ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ପୋଡ଼ିହୋଇ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି । ଆହତ କର୍ମଚାରୀ  କାକିଗାଁର ଏସ୍‌. କଣ୍ଟା, ଗଞ୍ଜାମ କଲୋନିର ସନ୍ତୋଷ ଖଣ୍ଡୁଆଳ ଏବଂ ଡିପି କ୍ୟାମ୍ପର ଅଜିତ ଦାସ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସୁଖୋଇରେ ଇଞ୍ଜିନ ପରୀକ୍ଷା ବେଳେ ଏହା ଆଗପଛ ହେବାଦ୍ୱାରା ବଏଲିଂ ହୋଇ ଅଗ୍ନି ନିର୍ଗତ ହୋଇଥାଏ । ପରୀକ୍ଷା ବେଳେ ଅଧିକ ଅଗ୍ନି ନିର୍ଗମ ହୋଇଥିଲା । ଫଳରେ ନିୟୋଜିତ କର୍ମଚାରୀ ତୁରନ୍ତ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ନିଆଁ ଝାସରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ପୋଡ଼ିଯାଇ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ସମସ୍ତ ଆହତଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ସୁନାବେଡ଼ା ହାଲ୍‌ ମେଡ଼ିକାଲର ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ।  ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସମସ୍ତେ ବିପଦମୁକ୍ତ ଥିବା ଡାକ୍ତର ସଂଜୟ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। ତଥାପି ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଆହତଙ୍କୁ ବିଶାଖାପାଟଣା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଚିକିତ୍ସା ସମୟରେ ଡାକ୍ତର ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର, ଡାକ୍ତର ପାର୍ଥସାରଥୀ ସେଠୀ ଏବଂ ଆହତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ ବସନ୍ତକୁମାର ପାତ୍ର ଓ  ସୁଖୋଇ ଅଧିକାରୀ ଉପସ୍ଥିତରହିଥିଲେ। ଗତ ଅଗଷ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ହାଲ୍‌ରେ କମ୍ପ୍ରେସର ଫାଟି ସୁଦାମ ମହାନ୍ତି ନାମକ ଠିକା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି।

   Related Posts