Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ସୁଖୋଇ-୩୦ ଇଞ୍ଜିନ ପରୀକ୍ଷା ବେଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : ନିଆଁ ଝାସରେ ଆହତ ଥିବା ୩ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ସ୍ଥିର

26/11/2019 at 10:35 AM

ଜୟପୁର ୨୬।୧୧: ସୁନାବେଡ଼ା ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ ଏରୋନଟିକ୍ସ ଲିମିଟେଡ଼ (ହାଲ୍‌)ର ସୁଖୋଇ-୩୦ ଡିଭିଜନରେ ସୋମବାର ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ବେଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା । ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ତିନିଜଣ ଅଗ୍ନିଶମ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ପୋଡ଼ିହୋଇ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି । ଆହତ କର୍ମଚାରୀ  କାକିଗାଁର ଏସ୍‌. କଣ୍ଟା, ଗଞ୍ଜାମ କଲୋନିର ସନ୍ତୋଷ ଖଣ୍ଡୁଆଳ ଏବଂ ଡିପି କ୍ୟାମ୍ପର ଅଜିତ ଦାସ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସୁଖୋଇରେ ଇଞ୍ଜିନ ପରୀକ୍ଷା ବେଳେ ଏହା ଆଗପଛ ହେବାଦ୍ୱାରା ବଏଲିଂ ହୋଇ ଅଗ୍ନି ନିର୍ଗତ ହୋଇଥାଏ । ପରୀକ୍ଷା ବେଳେ ଅଧିକ ଅଗ୍ନି ନିର୍ଗମ ହୋଇଥିଲା । ଫଳରେ ନିୟୋଜିତ କର୍ମଚାରୀ ତୁରନ୍ତ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ନିଆଁ ଝାସରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ପୋଡ଼ିଯାଇ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ସମସ୍ତ ଆହତଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ସୁନାବେଡ଼ା ହାଲ୍‌ ମେଡ଼ିକାଲର ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ।  ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସମସ୍ତେ ବିପଦମୁକ୍ତ ଥିବା ଡାକ୍ତର ସଂଜୟ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। ତଥାପି ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଆହତଙ୍କୁ ବିଶାଖାପାଟଣା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଚିକିତ୍ସା ସମୟରେ ଡାକ୍ତର ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର, ଡାକ୍ତର ପାର୍ଥସାରଥୀ ସେଠୀ ଏବଂ ଆହତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ ବସନ୍ତକୁମାର ପାତ୍ର ଓ  ସୁଖୋଇ ଅଧିକାରୀ ଉପସ୍ଥିତରହିଥିଲେ। ଗତ ଅଗଷ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ହାଲ୍‌ରେ କମ୍ପ୍ରେସର ଫାଟି ସୁଦାମ ମହାନ୍ତି ନାମକ ଠିକା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି।

   Related Posts