Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଣ୍ଡଳିରୁ ଭାସି ଯାଇଛି ହାତୀ, ଠାବ ହୋଇପାରିନି ଅବସ୍ଥିତି
  • ||
  • ଅରିନ୍ଦମ ଦାସଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି, ଗୁରୁତରଙ୍କ ଆସୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ଉଦଳା : ନିଜେ ବିଷ ପିଇ ଦୁଇ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପିଆଇଦେଲା, ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଗଲା ମା’ର ଜୀବନ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ ବୋଟ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସମ୍ବାଦଦାତା ଅରିନ୍ଦମ୍ ଦାସଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ, ଗଜ ଉଦ୍ଧାର ଖବର ଆଣିବାକୁ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ସହ ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରେ ଫସିଥିବା ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର ବେଳେ ଓଲଟିଲା ଓଡ୍ରାଫ୍ ବୋଟ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର କୋର୍ଟ ପରିସର ୩ଦିନ ସିଲ୍, ଜୁଡିସିଆଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଆଇନଜୀବୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||

ଖାଦ୍ୟରେ ସ୍ୱାଦ ବଢାଇବା ସହିତ ଏହି ବଡ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ କଞ୍ଚାଲଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା

30/07/2021 at 11:31 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୦୭ : ଭୋଜନକୁ ମସଲାଯୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଆପଣ ମସଲାଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ନାଲି ଚିଲି ପାଉଡର ବଦଳରେ ଖାଦ୍ୟରେ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ଅନେକ ଲୋକ ଏହାକୁ ସାଲାଡ ସହିତ ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ସ୍ୱାଦରେ ଯେତିକି କଡା ସେତିକି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ।

PunjabKesari

ଖାଦ୍ୟକୁ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଅନେକ ପୋଷଣ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାଏ । କଞ୍ଚା ଲଙ୍କାରେ ଭିଟାମିନ୍-ସି ଅଧିକ ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହା ହୃଦୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ କିପରି ଲାଭ ମିଳିଥାଏ-

PunjabKesari

-ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ବଢାଇବା ବ୍ୟତୀତ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ, ଏଥିରେ ଜିରୋ କ୍ୟାଲୋରୀ ରହିଥାଏ, ଯଦି ଆମେ ଏହାକୁ ନିୟମିତ ଖାଇଥାଉ ତେବେ ଶରୀରର ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ ଠିକ୍ ରହିଥାଏ ।

-କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ, ଏହା ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନକୁ ମଧ୍ୟ ସଠିକ୍ କରିଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ, ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧେ ନାହିଁ ଏବଂ ହୃତପିଣ୍ଡ ସଠିକ୍ ଭାବରେ କାମ କରିଥାଏ।

-ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କାରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ । କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରୋଷ୍ଟେଟ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ କମିଥାଏ ।

– କଞ୍ଚା ଲଙ୍କାରେ କ୍ୟାପସାଇସିନ୍ ନାମକ ଏକ ଉପାଦାନ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଖାଦ୍ୟକୁ ରାଗ କରିଥାଏ । ଏଥି ସହିତ, ଏହା ମସ୍ତିଷ୍କର ଏକ ଅଂଶ ହାଇପୋଥାଲାମସ୍ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବା ମାତ୍ରେ ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରାକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ, ଭାରତର ଉତ୍ତପ୍ତ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ଖିଆଯାଇଥାଏ ।

-କଞ୍ଚା ଲଙ୍କାରେ ମିଳୁଥିବା କ୍ୟାପସାଇସିନ୍ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନକୁ ଠିକ୍ ରଖିଥାଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଥଣ୍ଡା-କାଶ, ସାଇନସ୍ ଇନଫେକ୍ସନର ଆଶଙ୍କା କମ୍ ରହିଥାଏ ।

   Related Posts