Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ନିୟମିତ ସେବନ କରନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ଗ୍ଲାସ୍ କଲରା ଜୁସ୍: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ହିତକର

29/09/2020 at 1:36 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୯/୦୯ : ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଲୋକେ ନିଜ ଶରୀରର ଓଜନକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଥାଆନ୍ତି । ବାହାର ଖାଦ୍ୟ, ଜଙ୍କ୍ ଫୁଡ୍, ଅସମୟରେ ଖାଇବା ଆଦି ଓଜନ ବଢିବାର କିଛି କାରଣ । ଏହିଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କଲରା ଜୁସ୍ ଓଜନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ । ତା’ଛଡା କଲରା ଜୁସର ଅନେକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । କଲରାର ଅନେକ ଗୁଣ ରହିଛି ଯାହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ହିତକର । ଶରୀରରେ ସୁଗର୍ ଲେଭଲ୍ କମ୍ କରିବାରେ କଲରା ବହୁତ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଏହାସହ ଓଜନ କମ୍ କରିବାରେ ଓ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବାରେ ମଧ୍ୟ କଲରା ବହୁତ ଲାଭଦାୟୀ । ଏହାର ଅନ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ଗୁଣ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ କ’ଣ :

କ୍ୟାନସରରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ – ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କଲରା ଜୁସ୍ କ୍ୟାନସର କୋଷର କ୍ଷମତାକୁ ସୀମିତ କରିଥାଏ । ଏହା କୋଷର ଉର୍ଜା ସ୍ରୋତକୁ କମ୍ କରିବା ସହ ତାକୁ ମାରିଥାଏ । ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ କଲରା ଜୁସ୍ ସ୍ତନ କ୍ୟାନସରର ଚିକିତ୍ସା କରିବାରେ ସହାୟକ ।

ଶ୍ୱାସ ରୋଗ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସହାୟକ – ନିୟମିତ କଲରା ରସ ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ପୁରୁଣା କାଶ ଦୂର ହୋଇଥାଏ । କଲରା ଜୁସ୍ ଶ୍ୱାସ ରୋଗ ଓ ଫୁସଫୁସ ସଂକ୍ରମଣର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରଭାବୀ ଉପାୟ ।

ତ୍ୱଚାର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ବୃଦ୍ଧି – କଲରା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଏବଂ କଲରା ରସ ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ସଫା ହୋଇଥାଏ । ରକ୍ତ ସଫା ହେବା ଫଳରେ ଏହା ତ୍ୱଚାର ରେଖା ହଟାଇବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ତ୍ୱଚା ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହୋଇଥାଏ ।

   Related Posts