Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁନିଗୁଡା : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୪ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ରାୟଗଡା-ଟିଟିଲାଗଡ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଘାଟିରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେବାରୁ ଟ୍ରକ୍କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ଆଲମିରାରେ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତାକଡରୁ ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାରହା ଶିକାର ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ବିଛାଇଥିଲେ, ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଲିଗଲା ନିଜ ଜୀବନ
  • ||
  • ସୋର : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ପୁଣି ବଢାଇଲା ସହଯୋଗର ହାତ, ବାହାରିନ୍‌ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପଠାଇଲା କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା
  • ||

କୋଭିଡ -୧୯ ବିପଦ ମଧ୍ୟରେ ଏଚଡି କୁମାରସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପରିବାରରେ ବିବାହ ଉତ୍ସବ, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଅଣଦେଖା !

17/04/2020 at 4:02 PM

ବେଙ୍ଗାଳୁରୁ ୧୭/୦୪ :କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲକଡାଉନ ଜାରି ରହିଛି | ଲକଡାଉନ ସମୟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଏକ ହାଇପ୍ରୋଫାଇଲ ବିବାହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି | ପୂର୍ବତ୍ତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏଚଡି ଦେବେଗୌଡ଼ାଙ୍କ ନାତି ନିଖିଲ କୁମାରସ୍ବାମୀ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ରାଜଧାନୀ ବେଙ୍ଗାଳୁରୁ ଠାରୁ ପାଖାପାଖି ୨୮ କିମି ଦୂରରେ ଥିବା ଏକ ଫାର୍ମହାଉସରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଫାର୍ମହାଉସ ରାମନଗରାରେ ଅବସ୍ଥିତ | ନିଖିଲ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଝିଅ ରେବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି | କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଲୋକେ ବଡ ବଡ ବିବାହ ସମାରୋହର ବହୁତ ସୌଖିନ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସମାରୋହ କିଛିଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥାଏ | ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଦୁଇ ରାଜନୈତିକ ପରିବାରର ଏହି ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଅତିଥି ଆସିନଥିଲେ | ବିବାହ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା, ସମସ୍ତ ପରମ୍ପରା ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା | ନିଖିଲଙ୍କ ପିତା ଏଚଡି କୁମାରସ୍ବାମୀ ଫାର୍ମହାଉସରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ବିବାହର କିଛି ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି | ଫଟୋରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଉଛି ଯେ କେହି ହେଲେ ମାସ୍କ କିମ୍ବା ଗ୍ଳୋବ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରିନାହାନ୍ତି | ଏହାଛଡା ସାମାଜିକ ଦୂରତା ମଧ୍ୟ ପାଳନ କରଯାଇନାହିଁ |

ଅଭିନେତାରୁ ନେତା ହୋଇଥିବା ନିଖିଲ ଗତବର୍ଷ ମାଣ୍ଡ୍ୟାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ହାରି ଯାଇଥିଲେ | ନିଖିଲଙ୍କ ପରିବାର କୁମାରସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ର ରାମନଗରାରେ ଭବ୍ୟ ସମାରୋହ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ | ଜେଡି ନେତା ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏକ ଭିଡିଓ ସନ୍ଦେଶ ମାଧ୍ୟମରେ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥଳରୁ ଦୁରେଇ ରହିବାକୁ ଅପିଲ କରିଥିଲେ | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ କରୋନାର ‘ରେଡ ଜୋନ’ କୁହାଯାଉଥିବା ବେଙ୍ଗାଳୁରୁରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରି ରାମନଗରା କରାଯାଇଥିଲା |
କୁମାରସ୍ବାମୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ସମାରୋହ ଘରେ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥାନ୍ତା ତାହେଲେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ପାଳନ କରିବା ମୁସ୍କିଲ ହୋଇଥାନ୍ତା | ସେଥିପାଇଁ ବିବାହ ଆୟୋଜନ ଫାର୍ମହାଉସରେ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ନିଜ ଦଳର କର୍ମୀ ଓ ଶୁଭଚିନ୍ତକ ଏହି ସମାରୋହରେ ଯୋଗ ନ ଦେବା ପାଇଁ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ |
ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ବିବାହ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା | ସମାରୋହରେ କେବଳ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ହିଁ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | କର୍ଣ୍ଣାଟକର ପୂର୍ବତମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦୃଢର ସହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ପାଖାପାଖି ୬୦ ରୁ ୭୦ ଲୋକ ସାମିଲ ହେବେ କିନ୍ତୁ ପରେ ସେ ବଡ ଆକାରରେ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ | କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏ.ନାରାୟଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିବାହରେ ସରକାରୀ ନିର୍ଦେଶ ଅବମାନନା କରିଥିବା ହେତୁ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ |
ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୁମାରସ୍ବାମୀ କହିଥିଲେ ଯେ ଲକଡାଉନ ନିୟମ ପାଳନ କରାଯିବ | ସେ ଜଣେ ଜନପ୍ରତିନିଧି | ସେ ପୂର୍ବରୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ | ସେ ରାମନଗରାର ବିଧାୟକ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି | ତାଙ୍କୁ ସରକାରୀ ନିର୍ଦେଶ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ |
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏବେ ସୁଦ୍ଧା କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ କରୋନାରେ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି | ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୧୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି |

   Related Posts