Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଘରକୁ ଡାକିନେଲେ, ବାପା-ପୁଅ ମିଶି ପିଟିଲେ ; ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ପ୍ରାଣ

28/07/2020 at 1:58 PM

ଜଗତସିଂହପୁର ୨୮।୦୭: ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବକେୟା ପାରିଶ୍ରମିକ ଟଙ୍କାର ହିସାବ କରିବାକୁ ଡାକି ନେଇ ମାଡ଼ ମାରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି । ହତ୍ୟାକାରୀ ବାପା-ପୁଅଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦେଢ଼ସରଦେଉଳୀ ନୂଆପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ । ମୃତକ ହେଉଛନ୍ତି ନୂଆପଡ଼ାର ବଟକୃଷ୍ଣ ଦାସ(୩୮) । ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବାପା-ପୁଅ ଶରତ ସାମଲ ଓ ପ୍ରଶାନ୍ତ ସାମଲଙ୍କୁ ଜଗତସିଂହପୁର ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ପ୍ରଥମରୁ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଦଫା ଲଗାଇଥିବା ପୁଲିସ ଏବେ ମାମଲାରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଦଫା ଯୋଡ଼ି ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବଟକୃଷ୍ଣ ଦାସ ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆ । ଗତ ୧୭ ତାରିଖ ଦିନ ବଟକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ମଜୁରି ଟଙ୍କାର ହିସାବ କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ଘରକୁ ଡାକି ନେଇଥିଲେ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସଅଁରା ଗ୍ରାମର ଶରତ ସାମଲ । ପୂର୍ବରୁ ଶରତଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କ ସହ ବିଲରେ ତଳି ଉପଡ଼ା ଏବଂ ରୁଆ ବେଉଷଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ ବଟକୃଷ୍ଣ । ସମ୍ଭବତଃ ମୂଲ ହିସାବ କରି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଡାକୁଥିବା ଭାବି ସେଦିନ ବଟକୃଷ୍ଣ ସଅଁରା ଚାଲି ଆସିଥିଲେ । ସେଠାରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ବଟକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା । ମାଡ଼ ଖାଇ ଗୁରୁତର ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ବଟକୃଷ୍ଣ ବଡ଼ କଷ୍ଟରେ ନିଜ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେହି ରାତିରେ ତାଙ୍କୁ ଜଗତସିଂହପୁର ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ କଟକ ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ସେଠାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିବା ପରେ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିବା ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାଧିକାରୀ ରଜନୀକାନ୍ତ ମିଶ୍ର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ନେଇ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ ବଟକୃଷ୍ଣଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରଭାତୀ ଦାସ ।

ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟଣାର ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ ଜଗତସିଂହପୁର ପୁଲିସ । ୟପୁଲିସ କହିବାନୁସାରେ, ମଜୁରି ଟଙ୍କାକୁ ନେଇ ପ୍ରଥମେ ବଟକୃଷ୍ଣ ସଅଁରା ଯାଇଥିଲେ । ସେ ସମୟରେ ଶରତଙ୍କ ଘରେ ପୁରୁଷ ଲୋକ କେହି ନଥିଲେ । ଶରତଙ୍କ ଘରର ମହିଳାଙ୍କ ସହ ବଟକୃଷ୍ଣଙ୍କର ଉଚ୍ଚବାଚ ହୋଇଥିଲା । ବଟକୃଷ୍ଣ ସେଠାରୁ ପଳାଇ ଆସିଥିଲେ । ପରେ ଶରତଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଘରକୁ ଫେରି ସମସ୍ତ ଘଟଣା ଜାଣି ବଟକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ମଜୁରି ହିସାବ କରିବାକୁ ଡକାଇ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ସମ୍ଭବତଃ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ଷେପ କରାଯାଇ ଥିବାରୁ ବଟକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ସେଠାରେ ମାଡ଼ ମରାଯାଇଥିବା ପୁଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି ।

   Related Posts