Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ବିଛାଇ ଦନ୍ତା ଶୀକାର ଓ ଦାନ୍ତ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଦୁଇ ମାସ ପରେ ଦାନ୍ତ ଜବତ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

9/02/2020 at 8:53 AM

ସୋନପୁର ୦୯।୦୨: ଦାନ୍ତ ପାଇଁ ଦନ୍ତା ହାତୀ ଶିକାର ଘଟଣାରେ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ । ସୋନପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ରେଞ୍ଜ  ସାରସଦାଦର ଜଙ୍ଗଲରେ ଦାନ୍ତ ପାଇଁ ଦନ୍ତା ହାତୀର ଶିକାର କରାଯାଇଥିଲା । ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୩କେଜି ଓଜନର ହାତୀ ଦାନ୍ତ ଜବତ ହୋଇଛି । ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଏକ ଗାଡି ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ । ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନାମ ସୁରେନ୍ଦ୍ର କର୍ଣ୍ଣ ଓ କାଳିଆ କର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।  

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତ ନଭେମ୍ବର ମାସ ୧୯ ତାରିଖରେ ସୋନପୁର କୋଟସମଲାଇ ବିଟର ସାରସଦାଦର ଜଙ୍ଗଲରୁ ଏକ ଗଳିତ ଦନ୍ତା ହାତୀ ମୃତ ଦେହ ଠାବ କରାଯାଇଥିଲା । ଦୁର୍ବୁତ୍ତମାନେ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ବିଛାଇ ହାତୀକୁ ମାରିବା ପରେ  ଶୀକାର କରି ଦାନ୍ତ ଚୋରୀ କରି ନେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା  । ଏହି  ଘଟଣାରେ ଜଣେ ବନରକ୍ଷୀ ଓ ଜଣେ ବନପାଳଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଥିଲେ ଜିଲ୍ଲା ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ । ପୋଲିସ ଓ ବନ ବିଭାଗ ଘଟଣାରେ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଥିଲା ।  ତେବେ ଶନିବାର ଦିନ ହାତୀ ଶିକାର ଘଟଣାରେ ୨ଜଣ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ । ଗିରଫ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୁଇଜଣ ସଂପର୍କରେ କକା ପୁତୁରା ହେବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଘଟଣାରେ  ୫ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରିସାରିଥିବା ବନ ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ନାକେଦମ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଶେଷରେ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଟିମ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା ।  ବନବିଭାର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ କ୍ରମେ  ୨ଜଣ  ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ହାତୀ ଦାନ୍ତ ସହ ରାଧାନଗର ରାସ୍ତାରୁ ଗିରଫ କରିଛି ବନ ବିଭାଗ ।ଗିରଫ କରାଯାଇ ଉଭୟଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଳାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts