Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ହାଥରସ ମାମଲା: ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ରାତିରେ ନ କରାଯାଇ ଥିଲେ ସକାଳେ ବଡ଼ ଧରଣର ହିଂସା ହୋଇଥାନ୍ତା, ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ କହିଲେ ଯୋଗୀ ସରକାର

6/10/2020 at 12:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୧୦: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସକୁ ରାତାରାତି ହାଥରସ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କାହିଁକି କରିବାକୁ ପଡିଲା ସମସ୍ତେ ଏହାର ରହସ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କୁ ଏଭଳି ଅନୁରୂପ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ଅର୍ଥାତ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ଏ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଗଲା ଏହାର ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ରଖିଛି ଯୋଗୀ ସରକାର। ଗୁପ୍ତ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ଯେ ଯଦି ମୃତଦେହର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ଯଦି ରାତିରେ ନ କରାଯାଏ ସକାଳୁ ବଡ଼ ଧରଣର ହିଂସା ଦେଖା ଯାଇଥାନ୍ତା।

ଏହା ସହ ଯୋଗୀ ସରକାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଏହାର ତଦନ୍ତ ସିବିଆଇକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବା ନେଇ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ମାମଲାର ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ହୋଇଥିବା ତଦନ୍ତର ବିସ୍ତୃତ ରିପୋର୍ଟ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟକୁ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। ତେବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ନୋଟିସକୁ ଅପେକ୍ଷା ନ କରି ଯୋଗୀ ସରାକର ନିଜ ତରଫରୁ ଆଫିଡେଟ୍ ଫାଇଲ କରିଥିଲେ। ହାଥରସ କାଣ୍ଡ ଆଳରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ବଦନାମ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ, ଟିଭି ତଥା ପ୍ରିଣ୍ଟ ମିଡ଼ିଆରେ ଯୋଗୀ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯାନ ଚାଳିଛି। କାରଣ ଏ ମାମଲା ପୂରା ଦେଶର ଚର୍ଚା ଓ ଆକର୍ଷଣର ପ୍ରସଙ୍ଗ ହୋଇଛି। ଏଣୁ ଏହାର ତଦନ୍ତ କେନ୍ଦ୍ର ଏଜେନ୍ସି ଦ୍ବାରା ହେବା ଦରକାର।

ଯୋଗୀ ସରକାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦ୍ବାରା ହିଁ ଯେଉଁ ମିଛ କଥା ପ୍ରଚାର କରାଯାଉଛି ତା’ ଉପରୁ ପରଦା ହଟିପାରିବ। ତେବେ ଆଜି ଏ ଯାଚିକା ଉପରେ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ଚାଲିଛି।

   Related Posts