Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨ଶହ ଅତିକ୍ରମ କଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୭୯୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୭୭୮୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଘରେ ପଶି ଲୁଟିଲେ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ଖସିଗଲେ, ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ମୁଖ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ରୁ ଜବତ ହେଲା ୯ଟି ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ଲଫାପା, ବାନ୍ଧିନେଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ପାଟଣାରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପଥରରେ ପିଟି ହେଲା ବାଇକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବାଲିଅନ୍ତାରେ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଚଢାଉ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍‌ରୁ ମିଳିଲା ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀରେ ୪ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୫.୩୨ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||

ହାଥରସ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା: ବିନା ରୀତିନୀତିରେ ରାତିଅଧରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କଲା ପୋଲିସ, ଶେଷଥର ପାଇଁ ଝିଅକୁ ଦେଖିବାକୁ ଗୁହାରି କରିଥିଲେ ପରିଜନ

30/09/2020 at 12:33 PM

ହାଥରସ ୩୦/୦୯ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ହାଥରସ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚନ୍ଦପା ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଲଗାଡୀରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରକୁ ନେଇ ପୋଲିସ ଓ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ନାନା ଆରୋପ ଘେରରେ ରହିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ପୀଡିତାଙ୍କ ଶବ ପରିଜନକୁ ଦେଇନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କ ଶବକୁ ନିଜ ଘରକୁ ଆଣି ଶେଷଥର ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଟିକେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ । ରାତିରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପରିବାର ଲୋକେ କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ଓ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଫୋର୍ସ ବଳରେ ରାତି ଅଧରେ ବିନା ରୀତିନୀତିରେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିଥିଲେ ।

ଇତି ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ତମାମ ବିରୋଧୀ ଦଳ ପରିବାର ଠାରୁ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ଅଧିକାର ଛଡେଇ ନେଇଥିବାରୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଭିଡିଓରେ ଜଣେ ପୋଲିସ ବାବୁ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାର ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ବୁଝାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ପୋଲିସ ବାବୁ ଜଣକ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ରୀତିନୀତି ସମୟ ସହ ବଦଳିଥାଏ । ଏହା ଅସାଧାରଣ ପରିସ୍ଥିତି । ଯେଉଁଠି ଲେଖା ହୋଇଛି ଯେ ରାତିରେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ହୁଏନାହିଁ । କିଛି ଭୁଲ ଆପଣମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି ବୋଲି ସ୍ୱୀକାର କରନ୍ତୁ ବୋଲି ପୋଲିସ ବାବୁ କହୁଥିବା ଭିଡିଓରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ପରିବାର ଲୋକେ ରାତିରେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଇବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ତୁରନ୍ତ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୨ଟା ସମୟରେ ବିନା ରୀତିନୀତିରେ ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିଥିଲା । ଏପରିକି ପୋଲିସ ଓ ପିଏସି ଯବାନ ଘେରାବନ୍ଦୀ କରି ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ମଧ୍ୟ ମାମଲାର କଭରେଜ କରିବାକୁ ରୋକିଥିଲେ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ସେୟାର ହୋଇଥିବା ଏକ ଭିଡିଓରେ ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଫିସର ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ଶବ ଏତେ ସମୟ ରଖିବା ଠିକ ନୁହେଁ । ଏକ ଭିଡିଓରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ମା ପୋଲିସକୁ ଗୁହାରି କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଶେଷଥର ପାଇଁ ଘରକୁ ନେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉ । ଏତେ ଶୀଘ୍ର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିବା କଣ ଦରକାର ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ଜବାବରେ ପୋଲିସ ବାବୁ କହିଥିଲେ, ‘ମୁଁ ରାଜସ୍ଥାନୀ, ଆମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟରେ ଶବ ଅଧିକ ସମୟ ରଖାଯାଏ ନାହିଁ ।’ 

   Related Posts