Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣାକଲା ଆପ୍‌, ତାଲିକାରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ
  • ||
  • ଆସେସ୍‌ ସିରିଜ୍ କବଜା କଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪-୦ରେ ମୂଳପୋଛ କରି ଇତିହାସ ରଚିଲା କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୪୪୫୨ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମୋହନା: ଅଟୋ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

ବିଉଟି କୁଇନ୍‌ର ମୁକୁଟ ହାସଲ କରିଥିବା ଗରିମା ଯାଦବ ଏବେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଅଫିସର

21/03/2019 at 12:26 PM

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ୨୧|୩: ସାଧାରଣତଃ ଲୋକଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏହା ଥାଏ ଯେ, ବିୟୁଟି କୁଇନ୍‌ କମ୍ପିଟିସନରେ ଭାଗ ନେଉଥିବା ଝିଅମାନେ ଆଉ କୌଣସି କାମ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ। ତେବେ ଏହି ଭଳି ଚିନ୍ତାଧାରା ରଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଗରିମା ଯାଦବ ଏକ ବଡ ଉଦହାରଣ। ହରିଆଣାର ବିୟୁଟି କୁଇନ୍‌ କମ୍ପିଟିସନରେ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାବେ ଭାଗ ନେଇ ମୁକୁଟ ହାସଲ କରିଥିବା ଗରିମା ଏବେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଲେଫଟନେଣ୍ଟ ଅଛନ୍ତି। ସୁରହେଲି ଗାଁରେ ବାସ କରୁଥିବା ଗରିମା ଯେଉଁ  ବିୟୁଟି କୁଇନ୍‌ କମ୍ପିଟିସନରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ ସେଠାରେ ଅନ୍ୟ ୨୦ଟି ରାଜ୍ୟର ଝିଅ ମଧ୍ୟ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଚେନ୍ନାଇ ଟ୍ରେନିଂ ଇଂନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ରୁ ଗରିମା ଟ୍ରେନିଂ ନେଇଛନ୍ତି। ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲା ପରେ ସେନାଙ୍କ ଟୋପି ପିନ୍ଧି ଗରିମା ବେଶ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି।   
ପ୍ରଥମ ଥରରେ କମ୍ୱାଇଣ୍ଡ ଡିଫେନ୍ସ ସର୍ଭିସ ପରୀକ୍ଷା(ସିଡିଏସ)ରେ ଉତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲେ ସେ। କଠିନ ଟ୍ରେନିଂ ପରେ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ସେ “ଇଂଡିଆନ ମିସ ଚାର୍ମିଙ୍ଗ ଫେସ”ରେ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାବେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ସେ ଜିତି ମୁକୁଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଇଟାଲୀରେ ଏକ ଅର୍ନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁନ୍ଦରୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେ ଓହରି ଯାଇଥିଲେ।
ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଗରିମା କହିଥିଲେ ଯେ, ଗୋଟେ ବର୍ଷ ଓଟିଏରେ ତାଙ୍କ ଟ୍ରେନିଂ ଖୁବ୍‌ ଭଲ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଅନେକ କଷ୍ଟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ଗରିମାଙ୍କୁ। ସେ ଶାରିରୀକ ରୂପରୁ ଦୁର୍ବଳ ଥିଲେ।

ପ୍ରଥମେ କିଛି ଦିନ ତାଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା ଓ ତାପରେ ସେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଯେ, ସେ ହାର ମାନିବେନି। ସେ କୁହନ୍ତି ଯେ, ନିଜ ଦୁର୍ବଳତାକୁ ଧ୍ୟାନ ରଖି ପରିଶ୍ରମ କରିଲେ ତାହା ସଫଳତାରେ ପରିଣତ ହୋଇଥାଏ।  

   Related Posts