Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ଗଲେ ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ୧୪ ଦିନ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ

2/07/2020 at 1:42 PM

ଡେରାଡୁନ ୦୨/୦୭ : କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ହରିଦ୍ୱାରରେ ହେବାକୁ ଥିବା କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରା ଉପରେ  ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ସରକାର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଚଳିତ ବର୍ଷ କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରୀ ଗଙ୍ଗା ନଦୀରୁ ଜଳ ନେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ଯଦି କେଉଁ ଭକ୍ତ ଲୁଚିକି ହରିଦ୍ୱାର ଆସନ୍ତି ତାହେଲେ ସେ ପ୍ରଶାସନ ନଜରରେ ପଡିଲେ ତାଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବାକୁ ହେବ । କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନର ପୁରା ଖର୍ଚ୍ଚ କାଉଡିଆଙ୍କୁ ହିଁ ବହନ କରିବାକୁ ହେବ । ସେଥିପାଇଁ ଏଥର କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ନ ଯିବା ଭଲ ।

ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଧବାର ଦିନ ହରିୟାଣା ଯମୁନାନଗର କାରନାଲ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଜାଫରନଗର ସହରଣପୁର ବିଜନୌର ଓ ହରିଦ୍ଵାର ପୋଲିସ ଓ ପ୍ରଶାସନର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମନ୍ୱୟ ବୈଠକ ବସିଥିଲା ଏବଂ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା ଯେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ କୌଣସି ଅସାବଧାନତା ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ନାହିଁ ।

ହରିଦ୍ୱାର ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ସି. ରବିଶଙ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ରହିବ । କାଉଡିଆଙ୍କ ସହରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ କହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଯଦି କେଉଁ କାଉଡିଆ ଲୁଚିକି ସହରରେ ପ୍ରବେଶ କରେ ତାହେଲେ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ୧୪ ଦିନ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ହରିଦ୍ୱାରର ବାର୍ଷିକ କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରାରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଗଙ୍ଗା ନଦୀରୁ ଜଳ ନେଇ ଶିବ ଭଗବାନଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ କରୋନା ଯୋଗୁଁ କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରା ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts