Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କୁ ହରଭଜନ ଓ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଜବାବ: ‘ଔକାତରେ ରୁହ, ୭୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଭିକ ମାଗୁଛ’

17/05/2020 at 6:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୭|୦୫: ନିକଟରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସାହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ପିଓକେ ଗସ୍ତ କରି କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବା ସହ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଅପଶବ୍ଦ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରମାନେ ଏହାର ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ।  ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ପରେ ହରଭଜନ ସିଂ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କୁ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।

ହରଭଜନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଫ୍ରିଦି ସୀମା ଟପିଛନ୍ତି । ସେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଅପଶବ୍ଦ ପ୍ରୟୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଛି । ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ । ଆଜି କିମ୍ବା କାଲି ଯଦି ଦେଶର ଆବଶ୍ୟକତା କରେ ତେବେ ସେ ବନ୍ଧୁକ ମଧ୍ୟ ଧରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ।

ହରଭଜନ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସାରା ବିଶ୍ୱ କରୋନା ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା କରୁଛି । ତେଣୁ ସେ ନିକଟରେ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ହିନ୍ଦୁଙ୍କୁ ସହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଅର୍ଥଦାନ କରିଥିଲେ । ସେ ଆମ ଦେଶ ବିରୋଧରେ କିଛି କହିପାରିବେ ନାହିଁ । ଏପରି କହିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକାର ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । ଏବେ ସେ ଆଉ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଗମ୍ଭୀର ମଧ୍ୟ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ, ଇମରାନ ଖାନ, ବାଜଓ୍ୱାଙ୍କ ଭଳି ଜୋକର ପାକିସ୍ତାନୀଙ୍କୁ ବୋକା ବନାଇ ରଖିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନକୁ କେବେବି କାଶ୍ମୀର ମିଳିବ ନାହିଁ । ପାକିସ୍ତାନ ୭୦ ବର୍ଷ ହେଲା କାଶ୍ମୀର ପାଇଁ ଭିକ ମାଗୁଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।  

   Related Posts